Deštivé počasí posledních dní komplikuje sehrání fotbalových utkání. V I. A třídě naši zástupci ale nepauzírovali.

Valy – Moravany 1:4 (0:1).

Branky:
85. Kubát z penalty – 28. Hynek, 61. Lukas 61, 75. a 76. Novák.

Derby mělo tentokrát jiný průběh než v minulých měření sil. Domácí zpočátku několikrát zahrozili před brankou gólmana Rumla, který se po delší době vrátil mezi tyče. Do vedení ale šli hosté, po akci Hynka se míč dostal do sítě za záda brankáře Šutovce. Další góly padaly až po přestávce. Po levé straně pronikl k vápnu T. Kříž, míč zpětným centrem naservíroval Lukasovi, který s přehledem zvýšil na 0:2.

Hra se pak poněkud přiostřila, ale hosté si již slibný vývoj utkání nenechali vzít. V 75. minutě se dostal k míči před odkrytou brankou Novák a pohodlně zavěsil – 0:3. Protože to byl příliš jednoduchý gól, o minutu později skóroval podruhé a to již bylo jasné, že body budou putovat do Moravan. Domácí stačili již jen zkorigovat skóre gólem Kubáta z penalty.

Cerekvice – FK Přelouč 1:0 (0:0).

Branka:
70. I. Svoboda.

V Cerekvici fotbalem žijí a téměř 300 diváků viděli souboj s Přeloučí. Domácí diktovali tempo, ale hosté se prezentovali důranou hrou, důkladně bránili, snažili se o brejky, ale bohužel většinu akcí nedotáhli. Domácí měli v první půli dvě gólovky, nejprve Jandera orazítkoval břevno a dorážku Vondry domácí odvraceli z brankové čáry.

Po změně stran cerekvická převaha ještě narostla. Hosté byli pod tlakem, ale šance Smola, Dobr i Schauer neproměnili. V přeloučské brance totiž stál výborný Poříz. Až v 70. minutě se domácí trefili. Gól zaznamenal zkušený I. Svoboda po narážečce s Vondrou. Hosté se až na průnik Cichry, který se dostal do kolize s domácími zadáky, do šancí nedostávali.

„Výhra domácích byla zasloužená, my měli za celý zápas jen dvě slibné příležitosti. Jediný gól padl po naši chybě, ale je pravdou, že oni měli další šance na gól. Měli jsme být možná odvážnějš, na domácí obranu jsme nevyvíjeli potřebný tlak. Rezervy byly na krajích zálohy,“ řekl přeloučský trenér Václav Slavík.