V Horních Ředicích nestačily v zápise kolonky pro střelce

Pardubicko - Výsledky zápasů I. A a I. B třídy.

30.5.2016

I. A třída

LIBIŠANY – HRADIŠTĚ 5:0
Jednoznačné utkání v podání domácích, kteří si vytvářeli jednu šanci za druhou. Hradiště od vyššího výprasku zachránil Češka.
Fakta – branky: 9. Brož, 16. Machala, 34. Kučera z penalty, 65. Šimon z penalty, 74. Kuric. Rozhodčí: Morávek. ŽK: 2:1. Diváků: 100. Poločas: 2:2. Libišany: Šimon – Rosůlek, Čáp, Kučera, Kršák – Hron (70. Ringel), Horyna, Machala (72. Fabián), Filipi (70. Starý) – Kaufman (46.Kuric), Brož. Staré Hradiště: Češka – Němec, Hýsek, Pitterle, Sluťák – Horáček, Šibrava, Nedvěd, Shejbal (81. Markl) – Komárek, Götz (58. Louvar).

NAČEŠICE – H. JELENÍ 4:0
Předzápasová slova z jelenské kabiny, že se jim na Načešice dlouhodobě nedaří, se jen potvrdila. Hosty to mrzí o to více, že se tentokrát jednalo o šest bodů.
Fakta – branky: 7. a 11. Mládek, 25. Ilko, 70. Marek. Rozhodčí: Ujec. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (32. Pinkas) Diváků: 150. Poločas: 3:0. Horní Jelení: Jozl – Maixner (46. Kaplan), Hendrych, Pinkas, Houžvíček – Šmidberský (70. Vaněk), J. Velinský, Horáček, Martinec – Cach (35. Sodomka), Šimek.

I. B třída

MATEŘOV – NASAVRKY 0:3
Domácím se utkání za asistence gripenů (Aviatická pouť) nevyvedlo. Zkraje zápasu T. Holek zastupoval na brankové čáře Skalického a v 18. minutě zazvonilo nad ním břevno. Na druhé straně byl ve vyložené šanci Hlaváček, ale těsně minul. Poté už se síť vlnila, Skalický střelu jen vyrazil a F. Dostál neměl problém míč uklidit. Na začátku druhého poločasu hostující obrana překazila šanci Hlaváčkovi. Jenže vzápětí Skalický srazil míč k Plíškovi a ten věděl, kam s ním. V 56. minutě Žďára prověřil vyběhnutého Drášila, ale gólmana zastoupil hlavou obránce. V 73. minutě Křížek sáhl ve vápně po unikajícím protihráči a nařízenou penaltu proměnil F.Dostál.
Fakta – branky: 35. a 73. z pen. F. Dostál, 50. Plíšek. Rozhodčí: Schmeiser. ŽK: 2:0. Diváků: 60. Poločas: 0:1. St. Mateřov: Skalický – Meduna (28. Žďárský), Mynka, T. Holek, D. Holek – Hlaváček, Klíma, Křížek, Zezula – Fenyk, Vašíček (54. Žďára).

CHROUSTOVICE – ŘEČANY 0:2

Utkání začalo tlakem hostí, který trval dvacet minut. Po té se domácí osmělili a do poločasu si vytvořili tři tutovky. Ani jeden z týmů však do černého nezamířil. Po přestávce začaly Chroustovice více mluvit, než hrát. Z mnoha šancí Řečan, pak domácí hráč chytil míč rukou na brankové čáře a Hostinský penaltu proměnil. Stejný hráč přidal v 82. minutě pojistku.
Fakta – branky: 71. z penalty a 82. Hostinský. 0. Blažek – 45. a 71. Demeter (obě z penalt). Rozhodčí: Svatoň. ŽK: 4:4. ČK: 1:0 (69. Mazánek). Diváků: 80. Poločas: 0:0. Řečany nad Labem: Hrubeš (46. Pavel Moravec) – Štěpánek (46. Krejčík), Chára, Grande, Petr Moravec – Bank, Novotný, Hostinský, M. Tichý – Wiesner, Hrbek.

HLINSKO B – CHOLTICE 1:2
Poslední tým tabulky byl lepší. Svého soupeře přestřílel i předčil v brankových příležitostech. Jenže shořel na jejich neproměňování a hostům pak stačilo využít z minima maximum.
Fakta – branky: 79. Slováček – 55. Kratochvíl, 74, Adam. Rozhodčí: Halva. Bez karet. Diváků: 50. Poločas: 0:0. Choltice: Zářecký – Korbeľ, Hlaváček, Jan Kohoutek, Jiří Kohoutek – Blažek (60. Hošek), Hudec, Urbanec, Augustin – Kratochvíl (58. Bolek), Adam.

H. ŘEDICE – SEZEMICE 8:4
V první půli Sezemice netušily, co se s nimi děje. Po přestávce Ředičtí ubrali a a hosté ještě uhráli přijatelný výsledek.
Fakta – branky: 9., 29. a 33. Dědič, 13. a 30. Jílek, 3. Černý, 58. Dujsík, 60. Skalický – 56. J, Kašpar, 76. Smutek, 83. vlastní, 84. Ráliš. Rozhodčí: Lukes. ŽK: 2:3. Diváků: 220. Poločas: 6:0. Horní Ředice: Kovařík – Valenta (55. Drahoš), Černý, Skalický, Šolta – Březina, Vach (68. Horyna), Šedivka, Jílek – Dujsík, Dědič (61. Morávek). Sezemice: Báča – Borovec, Ráliš, Blažek (46. T. Kašpar), Popílka – Knaute, Smutek, Mráz, Lába – Ehl (64. Langr), J. Kašpar.

30.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
Nehoda u Bohdanče skončila zraněním matky s dítětem.
4

Při nehodě byla zraněna matka s dítětem

Utkání 5. kola základní části Kooperativa NBL mezi týmy BK JIP Pardubice a USK Praha (83:67).

Basketbalové Pardubice smetly pražské USK

Únik plynu se nekonal, záchranáři přesto měli práci

Přelouč - Na místě se zdravotníci museli postarat i o miminko.

TOP 09 je ve sněmovně, poslanec Skalický ale mandát ztratil

Pardubice – Prohra s křečovitým úsměvem. Tak hodnotí volební výsledek TOP 09 poslanec Jiří Skalický. Po napínavém sčítání hlasů se sice jeho strana do Poslanecké sněmovny dostala, ovšem sám Skalický ve funkci poslance končí.

Dostali jsme facku, říká šéf pardubické ČSSD Malina

Pardubice – Pochmurná nálada panovala v sobotu ve volebním štábu ČSSD. Strana totiž ve volbách propadla, v kraji získala pouze 7,47 procenta hlasů. V Poslanecké sněmovně tak bude mít za Pardubický kraj pouze jeden mandát. Ten obsadí krajský lídr a dosavadní ministr Jan Chvojka.

OBRAZEM: Co se odehrálo ve volebních místnostech

Pardubice - Fronty před otevřením volebních místností, člen komise agitující pro jednu ze stran, první vhozené hlasy, cestující urna za nemocnými a závěrečné sčítání hlasů. To vše zachycuje naše fotogalerie, jakési malé ohlédnutí za víkendovými volbami do poslanecké sněmovny.