Hodíme to rychle za hlavu borci… Podobnou větu vyřkl trenér divizního nováčka po výprasku ve Dvoře Králové. Jeho mladé ovečky tak učinily a celý týden se svědomitě připravovaly na nedělní duel s dalším členem široké východočeské sekty.

FK Pardubice B – FK Náchod. Hraje se v neděli od 17 hodin na hřišti Pod Vinicí.

V prvním střetnutí letošní sezony pardubická juniorka na půdě celku z města safari herně nepropadla. Se starousedlíkem divize C dlouho držela krok. První vedení soupeře ještě dotáhla, pak se snažila o stejný kousek při druhém, ovšem jedna chyba plány seškrtala. Po třetím góle se mladý tým sesypal.

„Naše hra nebyla tak špatná, ale výsledek vypadá katastrofálně,“ připustil trenér týmu Josef Krupička a jedním dechem dodává.

„Na úvod to byla pro nás velmi krutá prohra a hráči si z tohoto duelu musí vzít ponaučení do dalších zápasů.“

Situaci mu před nedělním zápasem komplikuje zdravotní stav některých hráčů.

„Zraněný je Kakrda, Klátil bere antibiotika. V sobotu dopoledne hraje naše áčko, takže teď zatím netuším, koho nám pro nedělní zápas uvolní trenér Martin Svědík,“ poznamenal Krupička.

Pardubická juniorka se oproti loňské sezoně musí smířit s tím, že nebude do zápasů nastupovat v roli favorita a že stejně jako v krajském přeboru každého svého soupeře sežehlí.

„Pro naše kluky je divize něco nového, musejí se s tím vyrovnat. Co nám chybí, je vůdce týmu, který by ostatní strhnul a vzal na sebe odpovědnost,“ má jasno trenér.

A jasno mají i příznivci jeho týmu. Druhá prohra v řadě bude znamenat špatný vstup do soutěže. To nikdy nováčkům nepřidá na psychice. Přestože je pardubický mančaft složen z mladíků a ti tolik problémů s nervy nemívají, s domácím prostředím by se hazardovat nemělo.

„Jasně. Doma prostě musíme bodovat. A o to se pokusíme i v neděli,“ slibuje na dálku Josef Krupička.

Také druhý tým sledovaného duelu úvodní krok do letošní soutěže výslekdově nezvládl. Náchod prohrál na domácím hřišti 1:3, když nestačil na rezervní tým prvoligového Jablonce nad Nisou. Vzkaz do pardubické kabiny: Neberte to v žádném případě jako bernou minci výkonnosti náchodských fotbalistů.
„Soupeř byl vynikající a myslím, že jsme mu velice dobře sekundovali. Bohužel on proměnil šance, které jsme my naopak nedali,“ řekl po utkání náchodský lodivod Karel Havlíček.

Bývalý prvoligový hráč ovšem také dobře ví, že v případě Pardubic je to podobné.

„Vysokou prohru Pardubic ve Dvoře vůbec neberu jako vypovídající. Sice dostaly pětku, ale v neděli to bude úplně jiný zápas,“ rezolutně odmítá možnost podcenění náchodský trenér.

Havlíček také tuší, co si štěbetají vrabci na pardubických střechách. „Pardubice do domácího zápasu vyšlou o poznání silnější sestavu, než byla ta ve Dvoře. Očekávám, že to bude hodně podobné utkání, jako jsme sehráli doma s Jabloncem,“ konstatoval kouč, který si tu nejlepší informaci pro fanoušky svého týmu nechal na úplný konec.

„Jsme kompletní.“ (zz, mr, rk)