KRASKÝ PŘEBOR

FC Titanic Srch (6. místo, 26 bodů) – SK Masokombinát Polička (13. místo, 20 bodů). Sobota v 16.30 hodin. „Prohra v Dobříkově mě vybavila někdejší působení Blšan v I. lize. Tam to bylo podobné. Nakopávání míčů na dlouhé hráče, hodně standardek. S Poličkou bychom chtěli navázat na předchozí vítězné duely, ale rád bych dal příležitost dalším hráčům širšího kádru, aby ukázali, co v nich je. Na postup nemáme, boj o záchranu nám nehrozí,“ směje se hrající trenér Michal Šmíd, který tentokrát půjde do hry asi až ve druhé polovině utkání neboť jeho koleno větší zátěž nesnese a na podzim půjde asi pod kudlu.

KRAJSKÝ PŘEBOR

FK Slovan Pardubice (9. místo, 24 bodů) – Tesla Pardubice B (12. místo, 21 bodů). Na podzim vyhrál Slovan Po Vinicí 1:0, když v poslední minutě skóroval Pavlíček.

„Posily z áčka mít nebudeme, souběžně s námi hraje v Hradci Králové, navíc v kádru má několik zraněných,“ sděluje trenér Tesly B Rostislav Němeček. Domácí by rádi napravili bodovou ztrátu ve Skutči: „Zápas jsme již probrali, teď se díváme již na derby. Až na Jana Kovaříka jsme kompletní, což je dobře. Přemýšlím o hráčských přesunech na některých postech, máme dost univerzálních hráčů, takže by to neměl být problém,“ zamýšlí se trenér Zdeněk Pochobradský nad nedělním derby. Oba celky v minulém kole prohrály. Slovan překvapivě ve Skutči, Tesla B s Ústím nad Orlicí a určitě si budou chtít spravit chuť. Domácí mají o tři body více, ale hosté mají ještě k dobru dohrávku v Hlinsku příští středu. V neděli na Slovanech lze určitě očekávat vyrovnaný a zajímavý souboj, který by mohl přilákat slušnou návštěvu.

Trenér Tesly B Rostislav Němeček věří, že by se měl na Slovanech hrát pěkný fotbal: „Chceme uhrát dobrý výsledek. Pokud hráči k utkání přistoupí stejně jako proti Ústí, tak bychom neměli být bez šance.

„Sekretář Tesly a vedoucí B mužstva Lukáš Ouředník připomíná výsledky z minulých zápasů: “V loňském ročníku 07/08 jsme doma remizovali 1:1 a loni na jaře na Slovanech 3:1 zvítězili. Na podzim jsme doma prohráli, o tom již byla řeč. Kdybycho prohru 0:1 soupeři vrátili, vůbec bychom se nezlobili,“ uzavřel Ouředník. Na Slovanu se bude hrát vůbec poprvé. (ašo)