Podtrženo, sečteno… Krajský přebor už nemá ani jeden rozpracovaný příklad. Přitom až včera po poledni se rozhodlo o tom, že baráž o účast v nejvyšší krajské soutěži mezi Lanškrounem a Živanicemi se konat nebude. Ale po pořádku.

Vítěz krajského přeboru byl známý již tři kola před koncem. Právo postupu do divize si z první příčky vybojovaly Holice. Republikovou soutěž si však po úterním rozhodnutí zahrají i Svitavy, které skončily na druhé příčce.

Krajský přebor opouštějí Třemošnice a nováček z Heřmanova Městce.

Celkové prvenství v I. A třídě získalo pardubické céčko, které akceptuje nabídku hrát v příští sezoně krajský přebor. Do nejvyšší soutěže na regionální úrovni postoupily také: ze druhého místa Moravany a ze třetího Přelouč. Živanice místo baráže slaví postup ze čtvrté pozice.

Sportovní termín baráž se dlouho skloňoval i na opačném konci prostřední krajské soutěže. Nakonec ani tady nervy pracovat nebudou. A vysvětlení? Stolany se nepřihlásily do další sezony, a tak dvanácté Valy již mají klid. Sestupu se naopak nevyhnuly Morašice a Slatiňany.

Situace na prvních místech obou skupin I. B třídy byla až do posledního kola nevyjasněná. V „grupě" A nakonec zvítězily Bítovany a v béčku se radovaly Libchavy. O soutěž výše se však svými výkony rovněž kvalifikovala obě mužstva ze druhých míst: Pardubičky a svitavská juniorka a bodově lepší ze třetí příčky. A tím je Zámrsk v áčku.

Do okresního přeboru propadly Ronov nad Doubravou a Prachovice z áčka i choceňská rezerva z béčka. Počet účastníků na čtrnáct v každé skupině doplní vítězové okresních přeboru: Sezemice, Jablonné nad Orlicí, Moravská Třebová B a Miřetice. Posledním do party bude díky stolanské „jízdě" až do III. třídy Krouná.

Krajský přebor poutal díky Deníku ještě jednu pozornost. Každý týden jsme zveřejňovali sestavu kola. Hvězdou celé sezony se stal holický záložník Jakub Jedlička, který se v ní ukázal hned devětkrát. Celkem se v sestavě jednotlivých kol objevilo 165 jmen.

(zz)