Je čas na nápravu prohry 0:1 s Chomutovem. Pardubičtí fotbalisté ale nemusejí na udobření fanoušků čekat celý týden. Poprvé v sezoně ČFL je totiž na programu vložené kolo. Pardubice míří do města, které je na vrcholu blaha. Jeho reprezentant vévodí Gambrinus lize. Plzeňská rezerva však okupuje příčky v dolní polovině tabulky. A kdyby minulou neděli poprvé nevyhrála, spadla by až na samotné dno.

Viktoria Plzeň B (15. místo, 4 body, skóre 7:12) – FK Pardubice (3. místo, 12 bodů, skóre 11:3), umělá tráva.

Zápasy uprostřed pracovního týdne jsou ošemetné. A na půdě rezervy týmu z nejvyšší soutěže dvojnásobně. Existuje možnost značného posílení z áčka. To plzeňské v současné době připomíná tajfun.

„Nemyslím si, že se soupeř nějak výrazně posílí. Gambrinus liga se hraje v pravidelném rytmu. Plzeň měla zápas v neděli a ten další ji čeká opět v neděli. Podle mého názoru se vedení soustředí na nejvyšší soutěž. Musíme počítat s tím, že přijdou na výpomoc hráči ze širšího kádru. Vím, že mezi oběma týmy pendluje třeba Střihavka. Horší by to bylo při reprezentační přestávce,“ poznamenal pardubický trenér Martin Svědík.

Poslední domácí utkání se pardubickým fotbalistům nevydařilo. Nenašli zbraň na bránícího soupeře. Venku však nebudou muset tolik dobývat obranný val soupeře.

„Musíme nastoupit se zabezpečenou obranou. Když vidím, jaké máme problémy při nepříznivém stavu, nechci nějak bláznit směrem dopředu. Máme mladé mužstvo, vždyť například krajní záložníci jsou ročník devadesát, respektive devadesát jedna,“ zopakoval Svědík známý fakt.
A pravě běhaví mladíci jsou jako stavění na brejkové situace. Ideální scénář pro utkání je vstřelit úvodní gól.

„Na to se ale nedá spoléhat. Zase můžeme prohrávat, nicméně nesmíme se z toho složit. Za nepříznivého stavu musí přijít osobní odvaha. Ta nám nechyběla při pohárovém zápase se Slavii. I když jsme prohrávali, kluci chtěli hrát,“ vrací se k diváckému vrcholu podzimu Svědík.

V minulém kole byl jeho tým oslaben o kreativního záložníka Lukáše Rešetára. Pardubicím tak chyběl hráč, který si výborně vede v soubojích jeden na jednoho.

„Reši bude ještě mimo hru. Měl angínu. Antibiotika dobral sice v úterý, ovšem nemá cenu hazardovat s jeho zdravím,“ objasnil situaci pardubický lodivod.

Mírnou výhodou jeho svěřenců by mohla být skutečnost, že zatímco oni hráli v sobotu dopoledne, tak Západočeši o den později, ale ve stejnou denní dobu.