Po loňském sestupu z divize se dlouho rozhodovalo, zdali vůbec bude naše rezerva působit v krajském přeboru. Nakonec vedení klubu rozhodlo, že ano. Nicméně v nezvyklém modelu, kdy kádr B týmu nebyl prakticky žádný. Na zápasy se tým skládal před víkendy z nevyužitých hráčů prvního týmu a áčkového dorostu U19.

Vstup do soutěže byl vynikající, když první čtyři zápasy znamenaly čtyři výhry. Poté přišlo několik ztrát, ale přesto to po podzimu znamenalo druhé místo.

Podobný obraz byl k vidění i v jarní části, kdy zejména v domácím prostředí jsme byli neporazitelní. Navíc dvěma posledním celkům tabulky jsme uštědřili debakly, a to shodně 8:0. Prohráli jsme jen dva zápasy v Chrudimi a Slatiňanech. Celkově dobré výkony našich mladíků nás v závěru soutěže vystřelily do vedení v tabulce. Bohužel v posledním kole jsme prvenství neudrželi, když již bylo po sezoně všech ostatních klubových týmů. Přesto nakonec třetí místo není neúspěchem. Ztratili jsme jen dva body na vítězné Holice, které jsme jinak v soutěžním ročníků v obou případech porazili. Při odmítnutí Holic a chrudimské rezervy to znamenalo návrat do divizní skupiny C. Snad to ocení celý kraj, že jsme se této možnosti na rozdíl od faktického vítěze nevzdali…

V celé sezoně jsme nasadili do hry až neskutečný počet šedesáti hráčů. Z toho plyne, že béčko fungovalo spíše jako místo pro všechny hráče v klubu, kteří potřebovali hrát soutěžní zápasy. Jak už jsme nahnačil hlavní zásobárnou byl pochopitelně druholigový A tým. Poté áčkový dorost, ale v mnoha utkáních zejména při epidemii příušnic v U19, či zranění v prvním týmu mužů byli hojně využíváni i hráči z B dorostu U19 i z mladšího dorostu U17!

I tak však mladý kolektiv byl první ve vstřelených brankách a naše obrana byla druhá nejlepší v soutěži. A to rovněž není zanedbatelný počin.

Mladý kolektiv si tak zaslouží pochvalu za zvládnutí specifické sezony. Musím vyzdvihnout také perfektní spolupráci s trenéry A týmu i mládežnických kolektivů, kterým děkuji.

Nyní nás již čeká příprava na divizi, skládání kádru, přípravné duely a mnoho tréninků, abychom v těžké soutěži obstáli.

FK Pardubice B
Celkem
3. místo, 30 zápasů, 20 výher, 5 remíz, 5 prohry, skóre 87:33, 68 bodů
Podzim
2. místo, 15 zápasů, 10 výher, 2 remízy, 3 prohry, skóre 41:21, 33 bodů
Doma
1. místo, 15 zápasů, 11 výher, 2 remízy, 2 prohry, skóre 50:12, 37 bodů
Venku
4. místo, 15 zápasů, 9 výher, 3 remízy, 2 prohry, skóre 37:21, 31 bodů
Penalty
Celkem: 3:2, doma: 2:0, venku: 1:2
Nejlepší střelci
14 – Klátil, 10 – Prokopec a Kovář, 8 – Valenta a Kayamba, 5 – Tichý