Po posledním titulu v roce 2004 klub prožíval horší sezony, což vyvrcholilo sestupem z nejvyšší soutěže. Teď je na cestě zpět. Do Pardubic přijíždí ostravský Baník jako momentálně první celek Fotbalové národní ligy. Sobotní utkání na stadionu Pod Vinicí bude doprovázet výborná kulisa, fanoušci Baníku jezdí za svým týmem i ve druhé lize.

VYŘAZENI Z POHÁRU

Oba aktéři zítřejšího duelu 8. kola Fotbalové národní ligy neuspěly během týdne v pohárových zápasech. Pardubice doma podlehly prvoligové Jihlavě 1:3 a nenavázaly na minulou sezonu, kdy vyřadily Teplice.

Baník se představil ve středu na hřišti Litoměřicka, účastníka ČFL. Ostravský trenér Vlastimil Petržela dal příležitost širšímu kádru, který utkání nezvládl. Domácí tým vyhrál 2:1.

„Chtěli jsme dát šanci všem odchovancům, takže hráli skoro všichni mladí. Ale je vidět, že se potřebují ještě otřískat. I když jsme soupeře přehrávali v poli, tak ty hrubé chyby, co jsme udělali, to se nevidí," uvedl Petržela pro klubový web.
Baník po utkání zůstal v Čechách na krátkém soustředění, aby se vyhnul únavnému cestování. Domů hráči pojedou až po utkání v Pardubicích.

Do něj půjdou Ostravští z prvního místa, v této sezoně zatím neprohráli. Naopak Pardubice se propadly na patnáctou pozici. Vyhrály totiž zatím jen ve druhém kole nad Žižkovem.

Po úterním duelu MOL Cupu a nezbytné regeneraci se hráči Pardubic připravují na Baník. „Jak znáte Vlastu Petrželu, ten sází na kondici. Čeká nás nejen kombinačně dobrý mančaft, kde je řada bývalých ligových hráčů, ale i fyzicky zdatný soupeř. Pokud zvládneme první poločas, bude důležité, abychom kvalitativně navázali i v tom druhém," předpokládá pardubický trenér Jaroslav Míchal.

K největším hvězdám současného Baníku patří brankář Petr Vašek, obránce s reprezentačními zkušenostmi Tomáš Zápotočný či záložník Tomáš Mičola.

BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ

Sobotní utkání se neobejde bez zvýšených bezpečnostních opatření. Při nákupu vstupenek je nutné mít občanský průkaz. Na stadion je vhodné přijít s dostatečným předstihem vzhledem ke kontrolám u vstupu a doma nechat příruční zavazadla (tašky, batohy).

FK Pardubice – FC Baník Ostrava (sobota 24. září v 10.15, stadion Pod Vinicí).