Událostí víkendu je premiérový zápas na novém pažitu Tesly Pod Vinicí. Zápas bude mít zvláštní atmosféru. Fotbalový oddíl Tesla Pardubice připravil na sobotní otevření stadiónu Pod Vinicí akci pro všechny příchozí fanoušky fotbalu, kteří přijdou podpořit místní fotbalisty.

Vše pro fanoušky!

DIVIZE: Tesla Pardubice (11. místo, 2 body) – Sokol Živanice (1. místo, 6 bodů)). Sobota v 10.15 hodin. Každý divák si v areálu Pod Vinicí bude moci již od 9.30 hodin zakoupit pivo za 10 korun, párek za stejnou cenu! Proto neváhejte a přijďte fandit. Ze Živanic jsou hlášeny tři autobusy fandů, takže uvidíme, který tábor fandů bude početnější.

Zápas začíná sice až v 10.15 hodin, ale nepročekejme úvod zápasu ve frontě na vstupenky. Do hlediště se vyplatí přijít opravdu již o půl desáté a obsadit si nejlepší místa na tribuně, která poskytuje skvělé podívání na fotbal. A pokud bude pršet, nevadí, tisícovka diváků se určitě vejde pod střechu. Lze přepokládat, že hlavní tribuna bude obsazená do posledního místečka. Fotbal, to však není jen zápas, ale i předzápasová atmosféra. Již při rozcvičování by hráči měli pocítit, jak silnou podporu mohou od svých příznivců očekávat. Navíc nové prostředí je také třeba zažít. Hrací plocha má zbrusu nový trávník, který dostane první zatěžkávací zkoušku. Nově byly v minulých dnech ustaveny branky, pořadatel zápasu má připraveny zbrusu nové sítě, bude se hrát s novými míči, domácí tým bude hrát v nových dresech červené barvy. Zábradlí kolem hřiště dostalo nový nátěr, hrací plocha má nové prvoligové rozměry 105x68 metrů, je tedy užší než dosud. Otevřena bude restaurace a další stánek, prostě derby na Tesle musí každý vidět. Pojďte podpořit fotbal v regionu, vždyť v obou týmech jsou hráči, kteří by mohli v budoucnu vybojovat pro Pardubice vyšší soutěž. Proslýchá se také, že v obou táborech chystají na sebe nějaké hráčské překvapení. O tom až zítra a hlavně přímo na fotbale, který má výkop v sobotu (10.15).

Hlasy trenérů

Martin Svědík, trenér Tesly: „Po dvou bezbrankových remízách hrajeme po dlouhé době doma, skončil nám azyl na Letním stadionu. Každý zápas chceme vyhrát, ale vše se odvíjí od kvality soupeře a Živanice ji mají. Sílu soupeře spatřuji ve standardkách, budeme se snažit, aby jich měl co nejméně.“

Roman Oliva, trenér Živanic: „Očekávám vyhecované derby, Balog dostal stop na čtyři zápasy, bude nám chybět. Z dovolené v Řecku se již vrátil Vrážel. Tesla je silná v obraně, loňské čtvrté místo budí respekt. Potěšila by mě početná divácká kulisa.“