Z tábora soupeře

PETR KOZÁK, trenér: „Čeká nás tým plný perspektivních mladíků, který navíc bude hrát uvolněně. My jsme naopak pod stálým tlakem, zvlášť v úvodu soutěže potřebujeme udělat nějaké body. Víme, že to bude těžký zápas, doma bychom ale neradi ztráceli.“

FK Trutnov (13. místo, 2 body, skóre 3:8) – FK Pardubice B (11. místo, 4 b., skóre 6:10).

Neděle od 17 hodin.

Pardubická juniorka se poprvé ve venkovním střetnutí střetne s relativně slabším týmem. Po prohře 1:5 na půdě letos dobře vypadajícího Dvora Králové a 1:2 na hřišti jednoho z postupových adeptů v Kolíně jí čeká boj o hůře postaveného týmu v tabulce.
„Trochu bych krotil řeči typu, že je Trutnov slabší soupeř. Má totiž ve svém středu řadu hráčů, kteří mají na rozdíl od našich kluků s divizí velké zkušenosti. A co si pamatuji, v Trutnově se vždy hrálo od podlahy. Takže absolutně neberu v potaz to, že jsou ve spodní části tabulky,“ poznamenal pardubický trenér Josef Krupička.

Horalové mají velké problémy se střílením gólů. Za 360 minut dali pouze tři branky. Svádí to k myšlence, že by pardubickému mužstvu mohla stačit jedna trefa do černého. Už jen proto, že „Krupičkovci“ zatím zahazují poměrně hodně šancí.

„Hm. To je pravda. V Kolíně i doma proti Ústí jsme měli ve druhém poločase navrch, ale převahu jsme nedokázali přetavit v góly. Chybí nám typický koncák. Máme více hráčů, kteří se mohou prosadit. Takže vždy s napětím čekáme, který z nich šanci promění,“ přiznává trenér a k tomuto tématu ještě dodává.

V prostředí jaké je v Trutnově a s ohledem na agresivní pojetí hry domácích nemůžeme spoléhat na to, že udržíme nulu a bude nám stačit jeden gól. To bychom museli předvést opravdu zodpovědný výkon směrem dozadu. Hodně by nám pomohlo, kdybychom venku konečně skórovali jako první. Bude záležet také na rozhodčích, co ve hře pustí a co ne,“ konstatoval Krupička.

Fotbalisté pardubického áčka se nacházejí v týdnu, kterému se přezdívá anglický. Tento pak královský. Minulou sobotu v mistrovské soutěži hostili rezervu Mladé Boleslavi, ve středu v Ondrášovka Cupu pražskou Spartu a zítra je čeká bitva v Kunicích. Béčka by se ale neměl tento náročný program nijak dotknout.

„Kluci, kteří chodí hrát ke mně, tak víceméně nejsou v áčku v tomto týdnu vytěžováni. To znamená, že jsou přichystáni pro mě,“ ví trenér.
Čtyři kola už by měla být pro nováčka dostatečná doba na adaptaci v divizní soutěži.

„Samozřejmě. Kluci mají základy z dorostenecké přípravy. Náš problém nevidím ve fyzické kondici, ale spíše v osobní odvaze. Divize je tvrdší. Někdo se s tím vyrovnává lépe, druhý hůře,“ všiml si Josef Krupička.

Tip Deníku: 2