Na Pardubicku si krajský fotbalový pohár vybojovali hráči Holic, kteří v základní hrací době remizovali se Svitavami 2:2 a soupeře zdolali 3:2 na penalty.
„I přes ne příliš kvalitní plochu jsme dokázali kombinovat a míč měli více na kopačkách. Bohužel ani menší rozměry hřiště nebyly pro naši hru optimální. Spousta dlouhých míčů z obou stran končila v rukou brankářů či v autu," komentoval trenér vítězů Jiří Tesař první poločas.

To po změně stran vypadal zápas jinak a Holičtí vedli 2:0.  „Kluci ale polevili a soupeř toho využil. Středem si došel pro gól a dvě minuty před koncem po našem nesmyslně zahraném trestňáku a nakopnutí míče za obranu vyrovnal," řekl Tesař.

Na řadu přišly penalty a nikomu se na ně moc nechtělo. „Už to vypadalo, že bude třeba určit někoho ´násilím´. Nakonec se ale našlo pět statečných, kteří to i díky skvělým zákrokům brankáře dotáhli do vítězství," radoval se trenér.

„Před penaltami jsem věřil, že budeme v psychické výhodě, když jsme zachránili skoro ztracený zápas. Bohužel někteří hráči na sebe nechtěli vzít zodpovědnost. Ti, kteří šli, to neustáli. Po dvou nevyužitých pokusech jsme se dostali pod tlak, a i když jsme dotáhli na 2:2, tak Holice poslední penaltu daly," uvedl vedoucí týmu TJ Svitavy Petr Urbánek.

Toho těšilo, jak se celek dokázal vyhrabat ze stavu 0:2. „Nezabalili jsme to, bojovali, projevila se i kvalita hráčů z futsalu. Povedly se dvě velice pěkné kombinační akce a při jejich zakončení prokázal Belej svoje kvality. Penalt je škoda," litoval Urbánek.