V čem je podstata hry?
Soutěžící tipují každý týden výsledky deseti fotbalových utkání, které redakce vypíše na tiket a otiskne ho v Deníku. Tipuje se základní výsledek po 90 minutách hry: 1 = výhra domácích, 0 = remíza, 2 = výhra hostů.

Jak se do hry zapojit?
Každý hráč si pro registraci do soutěže musí nejprve zajistit hrací kupon. Na něm vyplníte osobní údaje, vystřihnete a doručíte do redakce svého Deníku, nebo necháte na sběrném místě (viz kupon). Redakce každému novému hráči přidělí startovní číslo.

První kolo hrajeme od 13. srpna, jeho výsledky se dozvíte ve středu 22. srpna. Od dalšího kola každý hráč své startovní číslo vepisuje na kupon. Do hry se lze zapojit kdykoliv v průběhu soutěže a stále máte šanci na hlavní výhru – sud piva Gambrinus. TIP ligu lze hrát i na webu, ale do hry se lze poprvé zapojit jenom přes papírový kupon.

Webový hráč si musí na prvním kuponu zvolit čtyřmístný číselný kód, který slouží spolu se startovním číslem k přihlášení na internet www.denik.cz/tipliga.

Kromě osobních údajů hráč na tištěném i webovém kuponu vyplňuje další důležitá pole: Supertrefu a bonusový kód. Supertrefa je tip na celkový počet vstřelených branek v 10 tipovaných utkáních a jde o pomocné kritérium pro určení vítěze v jednotlivých kolech při rovnosti bodů. Díky bonusovému kódu pak hráč získává dva prémiové body navíc. Bonusový kód je kombinace šesti číslic, kterou zadá na tištěný kupon redakce.

Kód mohou vložit do tiketu i hráči na webu. Pokud tak učiní, i oni mají dva body navíc v každém kole. Pokud se tedy zapojíte do hry s kuponem z tohoto speciálního vydání Deníku, máte zajištěny dva bonusové body.

Soutěž týmů
Šanci na výhru zvyšuje také soutěž týmů. Spolu se svými rodinnými příslušníky nebo kamarády vytvořte svůj tým, originálně si jej nazvěte a utkejte se s dalšími družstvy. Stačí k tomu, abyste na kupon vepsali do zvláštního pole název týmu.

Ceny
Každý týden vyhlásíme vítěze kola, který získá sadu plechovek piva Gambrinus. V listopadu s ukončením sezony vyhlásíme celkového vítěze, který obdrží poukaz na sud piva Gambrinus.    (pek)