Vítězem soutěže je FC Titanic Srch a postupuje do krajského přeboru. Dnes se rozloučí ve Starém Hradišti, kde mají také důvod k radosti. Druhé místo pro nováčka je skvělou bilancí. Derby se Srchem by mělo být radostnout tečkou pro oba celky. Zato v nedalekých Rosicích nad Labem je smutek – sestup je realitou.

Sokol Staré Hradiště (2. místo, 47. bodů)– FC Titanic Srch (1. místo, 60 bodů). Sobota v 17 hodin. „Soupeři gratulujeme k postupu, v zápase budeme usilovat o vítězství. V Srchu jsme vyhráli 3:2, neporaženi zůstaneme i po odvetě v Hradišti,“ směje se trenér Jaroslav Mudroch, jemuž bude chybět po složení státnice Hýsek (angína). Titanic dnes chystá velkou slávu. „Do Hradiště přijedeme velkolepou jízdou po čtvrté hodině. Po zápase se doma rozpoutá postupové veselí pro hráče, ale i věrné fanoušky. Srch se protlačil mezi fotbalovou elitu Pardubického kraje, takže to musíme oslavit,“ sděluje asistent trenéra Titanicu Srch Luboš Pilař.

SK Chrudim (5. místo, 36 bodů) – Sokol Moravany (9. místo, 35 bodů). Sobota v 17 hodin. Martin Škrha, sekretář SK Chrudim: „Chceme se udržet v horní polovině tabulky a potvrdit tak zlepšené jarní výkony mužstva.“ Také Moravany mají ještě šanci namáčknout se do horní poloviny tabulky. Minule se Semanínem nepřesvědčily, v Chrudimi by chtěly překvapit.

Valy (10. místo, 32 bodů) – FK Agria Choceň B (12. místo, 28 bodů). Sobota v 17 hodin. Hosté jsou ještě ve hře o záchranu. Vzájemný duel s Morašicemi mají shodný – dvakrát 1:1, takže bude zřejmě rozhodovat skóre. Petr Hocke, Valy: „Trenér Bolek je již na dovolené v Itálii, budeme několik hráčů kádru postrádat, povoláme několik borců z B týmu. Soupeři stačí k jisté záchraně bod. “

Semanín (11. místo, 29 bodů) – Sokol Rosice nad Labem (14. místo, 22. bodů: Sobota v 17 hodin. „Sestavu slepíme, pokusíme se rozloučit se soutěží důstojně,“ pověděl trenér Rosic Václav Krupička.