Vedoucí celek vyškolil pořádně Lipoltice

Pardubice - V souboji loňských účastníků I. B třídy paramo smetlo ve druhém poločase Libišany. Údálostí dalšího jarního kola je demolice Lipoltic armádou „Celticu“.

18.4.2010

Dříteč – Sezemice 2:3

Fakta – branky: 33. Pluhař, 88. Morávek – 16. Hrdý, 46. Pašťalka, 73. T. Kašpar. Rozhodčí: Klempíř. ČK 1:1 (70. Bednář – 85. J. Kašpar). ŽK 1:3. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Dříteč: Vávra – Kroupa, Drahokoupil, Bednář, Mužík – Pečinka, Nývlt, Benák, Kopták – Pluhař, Částek. Střídali: Haan, Morávek. Sezemice: Levinský – Popilka, Kumpan, Blažek, Hrdý – M. Plecháček, J. Kašpar, Süttö, Pašťalka – Pleva, T. Kašpar. Střídali: Z. Plecháček, A. Blažek, Štěrovský.

Nepovedený vstup domácích do zápasu potrestal Hrdý, ale ještě do přestávky vyrovnal hlavou Pluhař. Hned po změně stran šli hosté znovu do vedení, v 73. pak přidal jejich vítězný gól T. Kašpar střelou přímo z voleje.

Chvojenec – Choltice 1:1

Fakta – branky: 20. Nechvíle – 86. Večerník z penalty. Rozhodčí: Ďuriš. ČK 2:0 (48. Kirchner, 85. Jedlička), ŽK 3:3. Diváci: 70. Poločas: 1:0. Chvojenec: M. Pavlíček – Cach, Silbernágl, Centner, Kirchner – Zajíc, Jedlička, J. Pavlíček – Štěpánek (59. Kašpar), Nechvíle, Ryšavý (7. Slezák). Choltice: Žatecký – Salfický, Svoboda, Ráliš, Peml (63. Voříšek) – Kohoutek, Bravenec, Večerník, Augustin – Hudec, Horák.

Ve 20. minutě poslal Nechvíle domácí do vedení, ale další šance Chvojence zůstaly nevyužity. Hosté vyrovnali čtyři minuty před koncem z penalty, domácí pak bod hájili bez dvou vyloučených hráčů.

Roveň – Zdechovice 4:2

Fakta – branky: 18. a 76. Machatý, 13. Melc, 43. Mládek – 6. Smolík, 68. Franc. Rozhodčí: D. Strnad. ŽK 2:1. Diváků: 30. Poločas: 3:1. Roveň: Baláž – Mládek, Puhlovský, Král, Mikuláš, Šišán, Vrbata, Kaplan, Melc, Koláček. Střídali: Kašpar, Roček. Zdechovice: Cincibus – Bureš, Talacko, Linhart, Smolík, Novák, Franc, Řeháček, Fencl, Henc.

Skóre otevřeli hosté, ovšem pak převzala taktovku Roveň a třemi góly otočila stav.

Paramo – Libišany 4:1

Fakta – branky: 55., 60. a 80. Hamerský, 75. Plaček – 70. vlastní. Rozhodčí: Rambousek. ŽK 0:2. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Paramo: Mergl – Dušek, Vašíček, R. Topič, Brambůrek – Ilovský, Veselý, Hamerský, Marek – Kunart, Staroba. Střídali: Plaček, Černý, Čáp. Libišany: Vida – Voltr, Zadrobílek, T. Bidman, Vích – J. Pithart, Jozíf, Richter, Morávek – Kuric, J. Bidman. Střídali: L. Pithart, Neruda.

Domácím vystřílel tři body Hamerský. Nejdříve se trefil z trestného kopu, pak placírou po Kunartově dloubáku a hattrick dovršil střelou z hranice šestnáctky.

FK Pardubice C – Lipoltice 9:0

Fakta – branky: 8., 13., 15. a 59. z pen. Jakub Uhlíř, 33. Komárek z pen., 43. Putnar, 49. Ryba, 70. a 86. Beran. Rozhodčí: Ziegler, ŽK 1:1. Diváci: 60. Poločas: 5:0. FK Pardubice C: Branda – Hofman, Habiger, Pospíšil, Brož – Lejsek (59. Beran), F. Ryba, Komárek, Tměj – J. Uhlíř, Putnar (46. Svědík). Lipoltice: Machač – P. Kotraš (71. Flégr), Rokyta, Balán, Formánek – Vlasák, Nedvěd, Hladík (46. Plavec), Oliva – J. Kotraš, Švejda.

O výsledku bylo prakticky rozhodnuto po čtvrt hodině hry, kdy se třikrát prosadil J. Uhlíř. Ten přidal ještě jeden z penalty a jeho spoluhráči dalších pět branek, když spoustu dalších šancí nevyužili.

Pardubičky – Újezd 1:2

Fakta – branky: 73. Poláček – 22. Strnad, 67. Svatoň. Rozhodčí: Jakoubek. ŽK 0:2. Diváků: 60. Poločas: 0:1. Pardubičky: Vohradník – Pech, Knotek, Bažant, Kopp – Froš (72. Tilgner), Zemek, F. Krejčí (72. Navrátil), M. Svoboda – Poláček, Mrázek. Újezd: Jandák – Matys, Zima, Svoboda, O. Bendžik – Jakub Petříček (65. Jiří Petříček), Černý, T. Bendžík, Doležal – Svatoň (90. O. Rozsévač), Strnad (82. M. Rozsévač).

Pardubičky doplatily na to, že Mrázek nedokázal ani jednou dokončit své sólo. Poprvé to bylo za stavu 0:0 a podruhé při skóre 0:1. Hosté to potrestali Strnadem, respektive Svatoněm. Za domácí snížil po Tilgnerově střele Poláček.

Řečany – Opatovice 2:0

Fakta – branky: 40. a 48. M. Moravec. Rozhodčí: Svoboda. Diváci: 160. Poločas: 1:0. Řečany: Kaňuka – Pe. Moravec, Linhart, Křivka, Pa. Moravec – M. Moravec, Chára, Bahník, Kobera – Novotný, Němec. Střídali: Vohralík a Tichý. Opatovice: Knotek – Valenta, Voříšek, Jičínský, Filipek – Novák, Práchenský, Nosek, Hladík – Bartoníček, Křovák.

Řečany byly lepším týmem. Své údery si schovaly na přelom obou poločasů. Nejdříve se z vápna trefil Chára a tři minuty po přestávce také M. Moravec.

(tra)

18.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.