Branky: 27. Hudec, 31. Fikejz, 48. Kakrda – 57. Kohout. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Grimm z Rokycan (Kříž, Paták). Delegát: Hubička z Náchoda. Diváků: 250.

Sestavy – FK PCE: Shejbal – Hudec, Třešňák, Prorok, Voženílek – Fidra (72. Vanžura), Kudrna (83. Chvála), Jeřábek, Kakrda – Fikejz (80. Brychta), Petrus. DOBROVICE: Kraus – Kalíšek, Šulc, Vladyka, Švorba (80. Jílek) – D. Miškovský (67. Jiránek), Tuma, Čáslava, Kohout – Boško, Niklfeld.

V osmém kole Divize mužů sk. C přivítal Pod Vinicí FK Pardubice staronového účastníka soutěže FK Dobrovice. Domácí celek si po výhře 3:1 upevnil vedoucí postavení v tabulce a již nyní má více bodů,než v loňské sezóně za celý podzim…

V samotném zápase se začalo opatrně, hosté čekali co domácí favorit vymyslí, ale ten měl tentokrát rozjezd trochu pomalejší. A tak jako první zahrozil dobrovický Kohout z trestného kopu, který musel Shejbal vyrážet na roh. Ve 27. zahrávali rohový kop i domácí Kudrnou a jeho centr proměnil na zadní tyči volný Hudec – 1:0. Ve 31. vyslal Jeřábek ideální pas na Petruse, jeho pokus ještě Kraus vyrazil, ale na dorážku Fikejze již neměl nárok – 2:0. Ve 41. šel ze strany Fidra sám na branku, ale zakončil těsně vedle tyče před vybíhajícím gólmanem. Ve 44. střílel pohotově technicky těsně mimo branku Jeřábek. V poslední minutě první půle zahrávali domácí trestný kop z hranice vápna a po nacvičeném signálu střílel přesně Kudrna, ovšem na brankové čáře míč vykopl Niklfeld. Do druhé půle domácí vstoupili velmi dobře a již ve 48. přidali třetí branku. To ve vápně zpracoval vysoký míč Kudrna, nahrál Fikejzovi, který ještě vylepšil střeleckou pozici pro Kakrdu, který nezaváhal a uklidnil domácí – 3:0. Za minutu měl velkou šanci na druhé straně Kohout, který byl sám před Shejbalem, ale ten domácí podržel. Varování si však domácí obrana z tohoto nevzala a tak v 57. Kohout technickou střelou snížil na 3:1, čímž domácímu gólmanovi ukončil 536 minut trvající neprůstřelnost. V 63. zahrozili opět hosté brejkem Boška, který ve vápně obešel Třešňáka, ale naštěstí pro domácí mířil z dobré pozice mimo branku. V 69. Shejbal zmařil další střelu Kohouta. Poté domácí opět trochu přidali a měli tři další dobré příležitosti, které však již brankou neskončili. To však již nic nezměnilo na další výhře, která je před třemi těžkými zápasy (Letohrad, Hradec B a Náchod) velmi důležitá. Vynikli: Shejbal (v neděli slavící 36. narozeniny), Prorok, Jeřábek, Petrus a Fikejz – Kohout, Boško.

(jma, ašo)