Kazipostup… Tuto přezdívku by případně jistě rádi nosili dva zástupci našeho okresu. Pardubičky přivítají na svém hřišti po čtvrtku znovu vedoucí Českou Třebovou. Jejich hlavní motivací je ale přervat černou šňůru proher. Holice se pokusí zaskočit druhou Choceň. Situaci mají těžší o to, že Agria je doma neporazitelná a rovněž nedostává moc branek. Moravany budou chtít znepříjemnit život Lanškrounu, který naopak usiluje o záchranu.

Sobota 17.00: FK Agria Choceň (2., 52 b., 54:14) – SK Holice (7., 33 b., 36:36) . Na podzim: 4:3.
Václav Velinský, trenér Holic: „Zápasy Holic s Chocní jsou už léta vyhecované a zřejmě tomu nebude jinak ani dnes. Navíc domácí se pohybují v popředí tabulky. Jaké jsou jejich další ambice nevíme, ale jistě budou chtít před vlastními diváky uspět. My jim budeme chtít cestu za body zkomplikovat a přivést nějaké do Holic. Respektujeme sílu soupeře, ale na zadek se před nimi rozhodně neposadíme. Ať zvítězí fotbal a doufáme, že i my přispějeme kvalitním výkonem k pohlednému utkání."
Tip Deníku: 1

Neděle 17.00: SK Pardubičky (9., 31 b., 30:32) – FK Česká Třebová (1., 54 b., 54:18). Podzim: 1:2.
Tomáš Mrázek, sekretář Pardubiček: „V současné době se nacházíme v nelehké situaci. Pět proher v řadě není nic příjemného. Horší ale je, že marodka se opět rozrůstá. Klub zažívá doslova jaro blbec. Druhou věcí je pak to, že hráči nejsou schopni plnit sebemenší taktické pokyny, a tak si zápasy prohráváme v podstatě svými chybami a svoji nedůsledností. V neděli navíc přivítáme jednoho z favoritů celé soutěže, tým České Třebové, která útočí na postup do divize. Dopředu ale rozhodně nic nevzdáváme a do zápasu půjdeme opět s cílem uspět a přetrhnout zmíněnou šňůru."
Tip Deníku: 2

Neděle 17.00: TJ Lanškroun (12., 26 b., 32:39) – TJ Sokol Moravany (6., 35 b., 44:35). Na podzim: 0:3.
Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „Rádi bychom opět bodovali i na hřištích soupeřů a doufám, že se tak stane v Lanškrouně. Z posledního domácího zápasu máme pár šrámů, ale do neděle budeme snad všichni fit."
Tip Deníku: 1