Zatímco Svitavy nerozhodné skóre v Lanškrouně vzaly bez nějakého zklamání, však také odpovídalo obrazu hry, vedoucí Ústí plichtu s rezervou Tesly zkousávalo hůř. Zejména z toho důvodu, že mělo po většinu času převahu i dostatek šancí. Trefil se však pouze Dostál ze značky pokutového kopu, a to bylo málo, tři minuty před koncem vyrovnal Kršák. Ústí zůstalo v čele tabulky díky lepšímu skóre před Svitavami, na třetí příčku nenápadně poskočilo Vysoké Mýto, jež zásluhou dvou gólů Matuly zvítězilo ve Stolanech. Tři nejlepší celky zatím v soutěži neprohrály.

Opačné starosti má trojlístek na chvostu tabulky. Polička dosud uhrála pouze dvě remízy, a to je daleko méně, než zde bývali zvyklí. Na hřišti exdivizní Chocně nezvládli hosté závěry obou poločasů a výsledkem bylo vcelku jasné skóre 3:0 pro Agrii. Ještě hůře než Poličští jsou na tom dva celky z Chrudimska, jimž náleží nálepky outsiderů. Tristní bilanci Stolan (bez bodu, skóre 1:9) ještě přebíjí dosavadní výsledky Skutče, která rovněž nezískala ani bod při brankovém poměru 1:15. Byť je na nějaké soudy po čtyřech kolech brzo, je zřejmé, že v obou oddílech mají momentálně starostí až nad hlavu.
Jednou z událostí uplynulého kola bylo první vítězství nováčka ze Srchu v krajském přeboru. Titanic si poradil s Dobříkovem, který měl potíže s disciplínou, o čemž nejlépe vypovídá šest žlutých karet a vyloučení brankáře Lukese. Tradiční třebovské derby se stalo kořistí „Moravanů“, kteří nemilosrdně potrestali hrubé chyby defenzivy České Třebové. Překvapení zažili fanoušci v Letohradu, tamní béčko zdolalo 3:0 Hlinsko, a to je výsledek hodný pozornosti.