Divize

FC Velim – Tesla Pardubice (ne 17). Oba soupeři jsou si výsledkově blízko, Velim má v tabulce o jediný bod víc než šestá Tesla: „Odjeme pravděpodobně bez Proroka a Cincibucha, kteří mají zdravotní problémy. Velim je ofenzívně laděný tým, hraje kombinační fotbal. Oběma týmům již jde jen o pozici ve středu tabulky, mohl by to být pěkný fotbal,“ sdělil trenér Ivan Kopecký.

 

Krajský přebor

Jiskra Litomyšl – Sokol Živanice (ne 17). Zápas, v němž domácím jde o záchranu a hostím o druhé místo v tabulce. Vždyž nejednou v minulosti se dodatečně ukázalo jako postupové. František Dvořák, trenér Litomyšle: „Sype se nám kádr, Adamský a Radimecký jsou mimo hru, nejistí jsou Hospůdka a Zaal, pravděpodobně i Beneš. Jiří Novák, prezident Sokola Živanice: „Již dříve jsem uvedl, že až po sezoně rozhodnu, jak to bude v Živanicích dál. Krajský přebor již nevyhrajeme, ale jsme ve finále Českého poháru a bojujeme o druhou příčku tabulky,“ sdělil Novák, kterému se ve středu líbilo pohárové semifinále s FKAS Pardubice (1:1, pen. 4:3).

TJ Svitavy – FKAS Pardubice (ne 17). Domácí jsou novopečenými finalisty Českého poháru PK, hosté se přetahují se Živanicemi o druhé místo. „Do Svitav jedeme se třemi dorostenci,“ hlásí sekretář klubu Rostislav Špulák. Zraněn je Batamag, pohárový duel nedohrál L. Kopřiva. Druhé místo by však mělo být pro pardubický celek velkou motivací.

Sokol Moravany – FK Česká Třebová (ne 17). Domácí se propadli na poslední místo a chtějí–li se ještě pokusit o nemožné, musí tento duel vyhrát. „Ještě zabereme, do tohoto zápasu vložíme zbytky sil a pokud vyhrajeme, jsem přesvědčen, že ještě budeme ve hře o záchranu. Při pohledu na tabulku jsem přesvědčen, že Litomyšl a Stolany již žádné body nezískají. Pokud tedy s Českou Třebovou uspějeme, může být záchrana ještě v našich rukou,“ soudí moravanský kouč Vladimír Kříž. V minulém utkání vyloučený Tošovský dostal podmínku a pokud dostane důvěru, může napravit svůj slabší výkon..