Oproti podzimní sestavě se na trávníku objevilo sedm nových tváří, premiéru absolvoval trenérský tandem Jaroslav Míchal – Václav Velinský.

První poločas patřil domácím, zejména Snop byl stálým nebezpečím pro Svobodovu branku. Do vedení se Velim dostala kuriózním způsobem: ve 26. agilní Frič hledal prudkou přízemní přihrávkou Slavíka, jeho dorážku odvrátil Jelínek jen do brankáře Svobody, od něhož se míč doslova doplížil za brankovou čáru – 1:0. Po obdržené brance Holice ožily, ale z nadějných úniků Pavlíčka gól nevytěžily. Ve 35. se v obrovské šanci ocitl právě Pavlíček, ale centr Jelínka za obranu Velimi nedokázal zužitkovat.

Po přestávce byly Holice Velimi vyrovnaným soupeřem, Pavlíček střílel jen do boční sítě, ale do kolen hosty opět srazila další nešťastná branka, když Zimův centr jeden z holických hráčů v nepřehledném chumlu špičkou kopačky přizvedl za Svobodova záda – 2:0. V 71. oslabil své mužstvo zbytečným zákrokem Kaluža (nebezpečná hra) a bez předchozího napomínání byl vyloučen. Holice se za snahu dočkaly odměny v 76., kdy střídající Novák zužitkoval centr Pavlíčka a bodlem zblízka s pomocí břevna překonal Václavíka. Do otevřené holické obrany se v závěru dvakrát dostali nejprve Novák, a pak střídající Krepina s Hájkem, ale Svobodu již nepřekonali. Velim vyhrála 2:1, ale Holice ve středních Čechách určitě nezklamaly.

David Hála si v holickém dresu odbyl svoji premiéru: „Do Holic jsem přišel na hostování z Červeného Kostelce. Divizi jsem si již zahrál v Pardubicích. Naposledy v FK AS, ale tam se mužstvo přes zimu rozpadlo, proto jsem přivítal nabídku Holic a zahrát si opět divizi. Důvěru se budu snažit splatit co nejlepšími výkony.“ K samotnému utkání ve Velimi poznamenal: „Domácí měli po většinu utkání navrch a přehrávali nás. Cestu za vítězstvím jim však bohužel usnadnily neštastně inkasované branky. Snažili jsme se hrát ze zajištěné obrany na brejky, ale moc se nám to nedařilo. Nad Trutnovem ale musíme vyhrát. Body moc potřebujeme a s Trutnovem zvlášť,“ vyslovil přání nováček v holickém dresu.