Budou si připadat možná hůř, než kdyby šlapali v kožichu v sauně. Extrémní vedra mají vrcholit v sobotu. Kolem poledne by teploměry měly hlásit přes 35 stupňů ve stínu. A Pardubice s Třincem se tou dobou budou mořit na trávníku. „Nemůžete čekat, že v tomhle počasí fotbal nebude bolet a skončíte zápas čerstvý," říká trenér Východočechů Jiří Krejčí. Půjde o body ve FNL, pojede se do totálního vyčerpání. „Na organismus to bude nápor velký. Na druhou stranu oba týmy jsou trénované, nejde o lidi, co si najednou vylezou zahrát fotbal na slunce," dodal kouč.

Sobota 10.15: FK Pardubice (13. místo, 0 bodů) – FK Fotbal Třinec (1. místo, 3 body).

Třinec do světa vyslal jasný signál. Už ho nebaví se mydlit o záchranu, v létě udělal velké nákupy, posílil kádr, na lavičku dosedl bývalý skvělý fotbalista Radim Nečas. „Chci to tady trochu změnit, myslím si totiž, že máme typy hráčů na ofenzivní fotbal. V záloze můžeme být kombinačně silní, pokud budou všichni hráči k dispozici. Pro mě je lepší hrát 3:3 než 0:0," hlásí svoji filosofii.

Začala fungovat až nečekaně rychle. Jeho Třinec udělal krátký proces s Olomoucí B. Ano, ta Olomouc B, co v přípravě senzačně porazila Lazio Řím v nejsilnější sestavě, od Třince schytala pořádný klystýr 1:5.
Léčba nudy Nečasem zabrala okamžitě.

„Je pravda, že teď je pro nás Třinec o dost méně čitelný. Tým se dost obměnil, zkvalitnili ho. Čekáme, že projev mužstva bude asi malinko jiný, než jsme bývali zvyklí v minulých letech," uvědomuje si Jiří Krejčí.

Deset hráčů zmizelo, sedm přišlo, objevil se nový trenér. Takhle vypadalo třinecké léto. „Je otázka, jestli budou hrát ofenzivní fotbal i u nás. Radim Nečas je v klubu přeci jen teprve 14 dní, těžko říct, jestli za takovou dobu stihnete se vším radikálně zahýbat. Pravdou ovšem je, že na poslední chvíli Třinec udělal čtyři hráče a šel vyloženě do kvality," ví o nebezpečí Krejčí. V Třinci se už adaptoval Malcharek, jehož kdysi jako velký talent kupovala Sparta, v posledním přestupovém okně k němu přibyli Mozol, Knötig nebo Salachna.

Sám má ale zamotanou hlavu spíš z jiného důvodu. V Sokolově scházel klíčový mužstva Filip Kopřiva kvůli bolavému kolenu. A teď navíc hrozí, že by jeho potíže mohly být vážnější. „Kdyby se uzdravil, rozhodně by hrál, tam není co řešit. Bojíme se ale, že to s ním dobré moc nebude, vypadá to na meniskus," děsí se Jiří Krejčí, že nepůjde o prkotinu.

Před sezonou si maloval, jak bude mít silnou defenzivní čtyřku a plány se drolí. Nejdřív Sparta stáhla z hostování stopera Jiřího Bederku, jehož šmahem poslala za brankáře Koubka do Hradce, potom se zranil pravý bek David Přibyl. A aby chyběl většinu podzimu i Kopřiva? Pětasedmdesát procent zamýšlené základní sestavy by bylo rázem fuč. To by byla těžká rána.