Lepší premiéru si nemohl přát. Pardubičtí fotbalisté roznesli ve svém prvním jarním vystoupení na kopytech kolegy s horní poloviny tabulky. A jejich jinak velice náročný lodivod MARTIN SVĚDÍK nešetřil po výhře 5:0 nad Domažlicemi superlativy na adresu svých svěřenců. Teď se trochu obává přesunu z umělé trávy na přírodní pažit. O víkendu čeká na FK Pardubice zájezd do Chomutova.

Pane trenére, jak jste spokojen s výsledkem, ale hlavně výkonem v prvním utkání jarní části?
 S výsledkem jsem pochopitelně velmi spokojen. Zápas začal ve svižném tempu a naše góly přišly v pravý čas. Celý první poločas jsme drželi tempo zápasu a skórovali jsme, když nám vycházely zejména standardní situace. Velmi mě potěšil přístup hráčů po celou dobu utkání. Bojovali jsme, nic jsme nedali soupeři zadarmo.

Potěšilo vás, že se vám dařily standardní situace, které jste v přípravě pilovali?
 Jasně. To potěší každého trenéra. Jsem rád, že se nám dařily jak v útočné fázi, kdy jsme z nich dávali góly, tak i v defenzivě, kdy se nám podařilo v těchto situacích soupeře zcela eliminovat.

Ve druhém poločase to vypadalo, že Domažlice trochu srovnaly obraz hry…
 Ale nebylo to tím, že my bychom polevili, nebo šetřili síly. Soupeř po přestávce přidal, ale i tak jsme hráli dobře. Jen nám to tam nepadalo tak, jako před přestávkou.

V týdnu před utkáním vás trápily zdravotní problémy mužstva. Nakonec se dali hráči jako Rešetár, Prorok, nebo Brychta dohromady. Proč ale nehrál od úvodního hvizdu Petrus?
 Není to tak, že by byl zraněný nebo nemocný. Ale nevyšla mu příprava podle našich představ. Nemá formu, proto jsem ho nenasadil od začátku. Jinak jsem rád, že se Prorok dál dohromady a podal velmi dobrý výkon. Na hře Rešetára bylo trochu znát, že se o něj pokoušela horečka.  I proto jsem ho střídal.

Je někdo, koho byste rád za výkon proti Domažlicím vyzdvihl?
 Potěšila mě hra jako celku. Ale  jestli mám někoho pochválit víc, než ostatní, tak by to byl Šejvl. Už před utkáním jsem tvrdil, že to dá. Jsem rád, že má slova potvrdil. Ukázal, že i když je ještě mladý, dokáže svou roli zvládnout.

Na závěr otázka s nadsázkou. O víkendu jedete do Chomutova, kde teď vládne známý funkcionář Ivan Horník, který se neslavně proslavil v korupční aféře. Nebojíte se ho?
 Takhle se na to nekoukám. Pro nás je to další soupeř a víc, než jejich vedení, se bojím toho, že budeme muset nastoupit na přírodní trávě. Ne, že bychom to nezvládli, ale přece jen v přípravě jsme všechno odehráli na umělce. Normální tráva to je něco jiného, hlavně odskok míče je velice rozdílný. Takže v týdnu si dáme trénink i Pod Vinicí na trávě, abychom si jí osahali.

(rk, zz)