Prvním venkovním přemožitelem Východočechů se včera stalo poslední Ústí nad Labem! Severočeši vyhráli vysoko 3:0 a odpoutali se ze dna.

„Neočekáváme vůbec odevzdaného soupeře, naopak. 
Ústí nemůže se čtyřmi body vycházet z toho, že bude doma s Pardubicemi remizovat," prohlásil před utkáním pardubický kouč Martin Hašek.
A měl pravdu. Jeho slova se potvrdila. Ústečtí vůbec nepřipomínali poslední tým tabulky, na hosty se vrhli jako hladový tygr na kořist a už ve 3. minutě se zastřeloval Martykán, jeho střelu zneškodnil gólman Frydrych. O pět minut později odpověděli i Východočeši, jenže slibný průnik Řezníčka zastavil domácí Vaněk.

Dál se však hrálo podle ústeckých not. S prvním varováním pro Pardubice přispěchal Martykán, jehož utěšená rána skončila na břevně.

V 31. minutě už udeřilo: Ke střele tentokrát napřáhl Smola a na jeho ránu byl gólman Frydrych krátký – 1:0.

Po přestávce se na obrazu hry nic nezměnilo a Severočeši svoji výhru stvrdili. Nejprve se v 55. minutě podruhé v utkání prosadil Smola. A v poslední čtvrthodině dorazil Pardubice sporným gólem Vaněk. Prohru neunesli hostující příznivci, kteří si neodpustili pyrotechnické kousky.

Další program FNL – 11. kolo, dnes 10.15: Třinec – V. Žižkov, 15.00: Olomouc – Kolín, 15.30: Vlašim – Táborsko, Frýdek-Místek – Karviná, 16.00: Opava – Varnsdorf. Zítra 15.30: Znojmo – Sokolov, Most – Zlín.

FK Ústí nad Labem - FK Pardubice 3:0
Fakta – branky: 31. a 55. Smola, 74. Vaněk.
Rozhodčí: Váňa – Vaňkát, Černý.
ŽK: Vraštil, Šraga, Zeman – Bederka, Fousek, Jeřábek, Vencl.
Diváci: 693.
Poločas: 1:0.
Sestavy:
FK Ústí nad Labem: R. Novák – Vraštil, Pávek, Vaněk, Šraga – Zeman, J. Peterka, Martykán, Leibl (71. Pavlata) – Králík (78. Kuč), Smola (86. Veverka).
FK Pardubice: Frydrych – Kakrda, Vencl, Bederka, Vondra – M. Hašek ml., 
Jeřábek, Řezníček, A. Fousek (68. Záviška) – Fusek (68. Nečas), Petráň (54. Fikejz).