Tesla Pardubice (5. místo, 44 bodů) – OEZ Letohrad (2. místo, 59 bodů). Začátek v 17 hodin. Domácí mají velkou šanci na skvělé umístění, pátá příčka je hodně lákavá, ale jistotou by byly jen tři body, tedy vítězství. „S letošní úspěšnou sezonou bychom se chtěli rozloučit vítězstvím a podtrhnout tak pátou příčku tabulky. Cílem sezony byla horní polovina tabulky, to splníme. Na trenérském postu v Tesle je to můj poslední zápas, rád bych se loučil vítězstvím. Soupeř zápas určitě nepodcení,“ sdělil trenér Ivan Kopecký.

Drama se odehraje na konci tabulky. Sestupují Sedmihorky a Ústí na Orlicí. Třetí sestupové místo hrozí čtyřem celkům, z toho dva jsou z Pardubického kraje: 11. Český Brod 33 b., 12. Hlinsko 33 b., 13. Choceň 32 b., 14. AFK Chrudim 31 bodů.

Choceň jede v sobotu na půdu posledních Sedmihorek, pokud tam vyhraje, tak má záchranu jistou. Český Brod hostí Hlinsko, vítěz tohoto utkání má také jistotu záchrany, při remíze by mohlo rozhodovat minitabulka těchto týmů a Chrudimi, pokud ta ovšem doma zdolá Hlavici (na podzim však prohrála 0:4). Variant je hodně, těžko spekulovat. Nejméně pravděpodobné je, že by sestoupil Český Brod.