Čtyřikrát za sebou bodovaly Pardubice naplno. V Holici ale narazily na pořádně tvrdou skálu. Domácí soubor chtěl odčinit krutý výprask z Karviné, kde dostal nařezáno 1:7. Povedlo se, už po poločase vedl 2:0.
Přitom mnohem lépe začaly Pardubice. Jejich jediný problém? Převaze chyběl gól. Olomoucký brankář Vojtěch Šrom dvakrát pokazil radost Janu Hodasovi, jednou Janu Jeřábkovi s Tomášem Pospíšilem.

Čtyřikrát nedáš? Dostaneš! Olomouc se ujala vedení ve 28. minutě. Devětatřicetiletý Michal  Kovář vyslal parádním pasem do úniku slovenského útočníka Rastislava Chmela, jenž propálil Luďka Frydrycha poprvé.
Za chvíli udeřilo znovu. Chybu Martina Tischlera v rozehrávce ztrestal Ondřej Čtvrtníček. Z dobrých pětadvaceti metrů natáhl a jeho falšovaná rána zaplula přesně do šibenice. Gól roku? Možná… Domácí fans byli v extázi.
Pardubický trenér Martin Svědík už méně. Místo, aby jeho celek po půlhodině vedl, do přestávky nabral dvougólové manko.

Po pauze se Východočeši zkusili do soupeře zakousnout znovu. Petrus už měl málem ruce nahoře, jenže z brankové čáry vykopl míč Čtvrtníček. Dočkali se až v 77. minutě, kdy se po souhře s Petrusem prosadil Pospíšil.
Vyrovnat mohl v posledních vteřinách Hundák, jenže přímý kop zpoza šestnáctky napálil jenom do zdi.

HFK Olomouc – Pardubice 2:1
 Fakta – branky: 28. Chmelo, 34. Čtvrtníček – 77. Popspíšil.
Rozhodčí:  Zelinka – Kříž, Hrabovský.
ŽK: Nekunda – Vencl, Jeřábek.