Nával štěstí. Nádherné pocity prožívali pardubičtí fotbalisté po pátečním duelu ve Znojmě. Na hřišti aktuálního lídra soutěže zvítězili 1:0 brankou TOMÁŠE POSPÍŠILA z 81. minuty a ukončili tak čekání na první jarní vítězství ve FNL. Samotný střelec byl na vrcholu blaha. Trenér Jiří Krejčí ho coby ortodoxního beka zařadil do záložní řady a on zápas rozhodl. ,,Musel jsem ten míč na zadní tyči sychrovat. Kluci říkali, že by to tam možná spadlo i tak, ale jistota je jistota," pronesl pětadvacetiletý obránce.

Jak veselá byla cesta ze Znojma?
(směje se) Nejveselejší na jaře. Konečně jsme vyhráli. Dlouho jsme na to čekali. Věděli jsme, že se nám proti silnějším týmům daří více než proti slabším a doufali, že překvapíme. A ono to vyšlo.

Zápas jste si asi pořádně užil, že?
Věděli jsme, že Znojmo bude hrát na vítězství. To pomohlo i nám. Otevíralo se více prostoru a možností, jak zahrozit. V defenzivě nám to celkem klape, v ofenzivě potřebujeme přidat. Na Znojmu bylo enormně vidět, jak hladové je po gólech. Do zakončení chodí ve větším počtu hráčů. Šťastnější jsme ale byli naštěstí my.

Určitě si gólovou situaci dobře pamatujete…
Na levé straně proběhla pěkná kombinace s následným centrem. Mým úkolem bylo zavírat zadní tyč, aby míč nepropadl. Byl jsem tam a raději ho pošťouchl do branky.

Byl jste překvapen, že jste coby ortodoxní bek nastoupil v záloze?
Už jsem toho prostřídal hodně. Tedy kromě střední zálohy a útoku. Návyky mám. Trenér mi to oznámil ve čtvrtek. Řekl, že potřebuje něco změnit. Hlad po útočení mi je vlastní, tak asi proto. Vyšlo to. Jsem jenom rád.

Toto vítězství musíte hodnotit velmi vysoko. Z hřiště lídra se body jen tak nevozí…
Je to tak. Znojmo má silný tým. Když si neví rady, kopnou to dopředu na vysokého Žondru, který umí vyhrát hlavu, podržet míč a třeba to i rozdat. Musím přiznat, že jsme měli i štěstí. Měli také šance, ale Luděk Frydrych nás podržel.

Paradoxně jste pomohli rivalovi z Hradce Králové. Přál byste ,,votrokům" postup?
Přál bych ho nám. Chceme v tabulce figurovat co nejvýše. Hradec nás zase tolik nezajímá.

Ale v úterý je na programu derby. Jak moc se těšíte?
Jsem hlavně šťastný, že do tohoto zápasu můžeme jít pozitivně naladěni. Vítězství ve Znojmě nám dodá hodně síly. Doufám, že vyhrajeme.

Hradec zatím šlape. Co jste říkal jeho vysokému vítězství v Českých Budějovicích?
Překvapivé to trochu bylo. Budějovice na jaře šlapaly. Pro nás je zápas s Hradcem svátkem. Přijde hodně fanoušků. Doufám, že budou mít po devadesáti minutách důvod k radosti.