VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vše klapalo a všichni se u nich cítili jako doma

Přelouč - Přeloučský turnaj fotbalové mládeže: Jubilejní ročník po tříleté pauze přinesl samá pozitiva.

24.6.2018
SDÍLEJ:

Žákovský turnaj PřeloučFoto: Zdeněk Zamastil

Největší odměna? Není to žádný hmotný majetek, ale pochvalná slova. Přesně těch se dočkali pořadatelé 60. ročníku Celostátního žákovského turnaje. Akci, na kterou jim v minulosti nesměl nikdo sáhnout, doslova vyrvali z tlamy požírače podobně úspěšných turnajů.

Liché obavy o kvalitu

Zrekonstruovaný stadion, zrenovovaný trávník, nové kabiny. Co více si přát ke slavnému jubileu.

„Chtěli jsme uspořádat takový turnaj, aby byl každý spokojený. Ať už jeho účastníci nebo návštěvníci. Myslím, že mohu mluvit za všechny. Všechno klapalo na jedničku. Všem jsme splňovali jejich požadavky. Nesetkali jsme se s jediným větším zádrhelem. Po tři dny panovala pohodová atmosféra, všichni se u nás cítili jako doma. Akorát mohlo dorazit víc lidí z okolí. Na zápasy chodili jen místní a byli tam přítomni rodiče a známí samotných účastníků,“ konstatoval spokojeně jeden z pořadatelské party Václav Sůra.

Návrat po třech letech. Dva ročníky museli odložit kvůli přestavbě areálu. A tradiční účastníci se jim rozutekli do světa…

„Bylo to složité v jedné věci. Někteří členové pořadatelského štábu už nevěřili, že se seženou kvalitní týmy. Také proto, že jsme šedesátý ročník měli pořádat už vloni. Jenže to se nezrealizovalo kvůli zpožděné rekonstrukci areálu. Tehdy jsme měli přislíbenou účast osmi extraligových mančaftů. Museli jsme se jim omluvit a pak nikdy nevíte, jak kdo v budoucnu zareaguje. Ke skepsi je vedl také fakt, že žákovských turnajů v České republice i zahraničí je dost. A my z toto nechtěli dělat céčkový turnaj. Jinak ostatní organizační záležitosti už máme za ta léta zažité, takže v tom problém nebyl,“ poukázal Sůra.

Hromadný příslib

Stálo to ale za to. Ze všech dvanácti týmů, kteří do města dabingu, pardon do města mládežnického fotbalu, zavítali, tryskaly jen a jen pozitivní ohlasy.

„Všichni poukazovali na zvýšený komfort. Pochvalovali si fakt, že se celý turnaj odehrál v jednom areálu a ne nikde po okolních vesnicích. Navíc měli kabinu jenom pro sebe. K dispozici byla dvě hřiště. Musím říct, že perfektně připravená. A tak napomáhala technickému fotbalu se spoustou pohledných akcí a branek,“ tlumočí hlasy zvenku Václav Sůra a dodává:

„Těší mě jedna záležitost. Všichni účastníci nám při odjezdu zvěstovali, že kdyby jsme jim poslali dnes přihlášku, okamžitě by přijeli znovu. Včetně Sparty, která se vždy těžko shání.“

Uspořádat podobnou akci jistě nestojí malé peníze. Provinční klub se bez finanční injekce dalších subjektů neobejde.

„Jsme velmi vděční za to, že na Celostátní žákovský turnaj, stejně jako v minulosti, slyšeli zástupci města i naši obchodní partneři. Nemáme to ještě všechno spočítané, ale budeme se pohybovat někdy mezi tři čtvrtě milionem a jedním milionem. Abychom po té pauze k nám přilákali kvalitní týmy, dali jsme jim startovné zdarma. Přispěli jsme jim na stravu a ubytování. Navíc jsme jim zajišťovali dopravu na výlety,“ vypočítává mimo jiné trenér přeloučského áčka.

Ať si zahraje každý

Na šedesátém pokračování nekonečné ságy se podíleli také dva zástupci pardubického okresu. FK Přelouč a Regionální fotbalová akademie Pardubice.

„Domácí tým se mezi silnějšími mančafty neztratil. V prvních poločasech s nimi držel krok a třeba proti pozdějšímu vítězi ze Znojma vedl. Trenéři však rozdělovali minuty mezi všechny hráče. Nehledě na výsledek. To bylo velmi sympatické. Je dobré, že kluci poznali pocit vítězství, když kategoricky zdolali Vrchovinu. Neskončili poslední, což je také důležité. Myslím, že si to přeloučští chlapci užili. Na rozdíl od těch, kteří tři roky nemohli na svém turnaji startovat,“ podotkl.
„Pardubická akademie předváděla velmi dobrý fotbal. Rovněž v jejím případě nešlo primárně o umístění. Kladli důraz na otestování nových hráčů z okolních měst. Soupeři ji přehrávali spíše po fyzické stránce. Nicméně si vyzkoušeli také silovější fotbal,“ uvedl Václav Sůra.

Na stupních vítězů se objevila tradiční bašta a dva tzv. venkovské kluby.

„V nejsilnějším složení přijelo asi Ústí nad Labem. Vítěz divize měl ve svém středu vesměs ročníkově nejstarší hráče. Nicméně ve finále narazili na ryze turnajový tým. Znojmo se rozjíždělo pomalu, když bylo donuceno otáčet některé zápasy, ale umělo vygradovat formu. A v utkání o první místo už na trávníku dominovalo. Sparta poslala o rok mladší kluky, ovšem ti dokazovali, že mají talent,“ postřehl Sůra.

61. ročník - další výzvy

Prestiž turnaji dodalo i slavnostní vyhlášení. Kromě zástupců města, partnerů, pořadatelů a Květy Jeriové - Peckové, trojnásobné olympijské medailistky v běhu na lyžích i předsedkyně Českého klubu fair play k ní přispěli ligoví hráči. Jiří Skalák, který strávil sezonu v Premier League v dresu Brightonu a jablonecký gólman Vlastimil Hrubý. Ke každému z nich se váže jedna perlička. Sezemický odchovanec hrál na turnaji v pardubickém triku přesně před deseti lety. A Hrubý pochází ze Znojma, takže předával zlato svým.

Ještě ani nezaschl poslední list šedesáté kapitoly a už se připravuje další.

„Snad jsme náš turnaj znovu zviditelnili, a tak by s kvalitní účastí nemusel být za rok problém. A tak se více zaměříme na fanoušky. Připravíme bohatší doprovodný program, abychom se posunuli dál,“ pravil Sůra.

Skupina A

Výsledky: RFA Pardubice – Mostecký fotbalový klub 3:0 (2:0), branky: Šmahel 2, Brychnáč, FK Ústí nad Labem – SK Polaban Nymburk 6:0 (1:0), FK Motorlet Praha – MFK Vyškov 0:0, RFA Pardubice – Ústí nad Labem 0:3 (0:2), Most – Vyškov 6:0 (2:0), Nymburk – Motorlet 0:6 (0:4), Ústí nad Labem – Most 1:2 (1:0), Motorlet – RFA Pardubice 3:3 (0:0), branky: Brychnáč, Šmahel, Pandula, Vyškov – Nymburk 1:0 (0:0), Ústí nad Labem – Motorlet 2:1 (0:1), RFA Pardubice – MFK Vyškov 0:1 (0:0), Mos – Nymburk 7:3 (2:0), Vyškov – Ústí nad Labem 2:5 (1:2), Nymburk – RFA Pardubice 1:3 (0:2), branky: Šmahel 2x, Záruba, Motorlet – Most 2:2 (2:1).

Konečné pořadí ve skupině: 1. FK Ústí nad Labem 12 b. (skóre 17:5), 2. Mostecký fotbalový klub 10 b. (17:9), 3. RFA Pardubice 7 b. (9:8), 4. MFK Vyškov 7 b. (4:11), 5. FK Motorlet Praha 6 b. (12:7), 6. SK Polaban Nymburk 0 b. (4:23).

Skupina B

Výsledky: AC Sparta Praha – SFK Vrchovina 7:1 (4:1), FK Varnsdorf – 1. SC Znojmo FK 1:5 (1:3), FK Přelouč – FC Písek 2:4 (2:2), branky: Trojáček 2, Sparta Praha – Varnsdorf 1:1 (0:0), Vrchovina – Písek 3:8 (2:5), Znojmo – FK Přelouč 2:1 (0:1), branka: Vorel. Varnsdorf – Vrchovina 5:1 (4:1), FK Přelouč – AC Sparta Praha 0:9 (0:2), Písek – Znojmo 1:4 (1:1), FK Varnsdorf – FK Přelouč 5:1 (2:1), branka: Trojáček, Sparta Praha – Písek 3:0 (1:0), Vrchovina – Znojmo 1:10 (1:4), Písek – Varnsdorf 2:2 (1:2), Znojmo – Sparta Praha 0:0, FK Přelouč – Vrchovina 5:0 (4:0), branky: Dostál 4, Trojáček 2.

Konečné pořadí ve skupině: 1. místo 1. SC Znojmo FK 13 b. (21:4), 2. AC Sparta Praha 11 b. (20:2), 3. FK Varnsdorf 8 b. (14:10), 4. FC Písek 7 b. (15:14), 5. FK Přelouč 3 b. (9:20), 6. SFK Vrchovina 0 b. (6:35).

O umístění

O 11. místo: SK Polaban Nymburk – SFK Vrchovina 4:2 (1:2).
O 9. místo: FK Motorlet Praha – FK Přelouč 9:0 (4:0).
O 7. místo: MFK Vyškov – FC Písek 1:0 (1:0).
O 5. místo: Pardubická akademie – FK Varnsdorf 3:3 (1:2) 12:13 na penalty. Branky: Brychnáč 3.
O 3. místo: Mostecký fotbalový klub – AC Sparta Praha 2:3 (1:0). Branky: Duchoň, Nistor – Osmani 2x, Penxa.
Finále: FK Ústí nad Labem – 1. SC Znojmo FK 1:3 (0:3). Branky: Kessler – Prágr 2, Šuba.

Konečné pořadí

1. místo 1. SC Znojmo FK, 2. FK Ústí nad Labem, 3. AC Sparta Praha, 4. Mostecký fotbalový klub, 5. FK Varnsdorf, 6. Regionální fotbalová akademie Pardubice, 7. MFK Vyškov, 8. FC Písek, 9. FK Motorlet Praha, 10. FK Přelouč, 11. SK Polaban Nymburk, 12. SFK Vrchovina.

Individuální ocenění

Nejlepší střelec: Oldřich Prágr (Znojmo) 9 branek, nejlepší brankář: Tomáš Hamza (Znojmo), nejlepší obránce: František Rott (Sparta Praha), nejlepší záložník: Adam Černý (Ústí nad Labem), nejlepší útočník: Jan Sapoušek (Most), nejmladší hráč: Filip Novák (Přelouč), vítěz poháru aktivity: Znojmo – 24 branek, vítěz poháru slušnosti: Znojmo.

Autor: Zdeněk Zamastil

24.6.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Montér 25 000 Kč Montéři a opraváři elektrických vedení Šéfmontér/ka. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Naše banda hledá svého vůdce, který je bude vést a řídit. Zároveň se budeš účastnit kontrolních dnů na zakázkách., Místo výkonu práce Přelouč, (zakázky jsou realizovány po celé ČR i zahraničí), Zaměstnání na dobu určitou s možností prodloužení. , Nástup možný IHNED. , Co budeš dělat?, o stavbu a svěřenou bandu budeš vést k tomu, aby šlapala jako hodinky, o vést deník máš v práci nakázáno, o proškolíš si svoje lidi - bezpečnost práce je pro nás důležitá, o kontrolní dny jsou samozřejmostí, o materiál budeš mít pod kontrolou společně s projekťákem, o no prostě budeš garant za celou zakázku - od kvality až po termíny, , Co zajímá nás?, o máš v kapse papír, že se vyznáš v oboru elektro (průmyslová automatizace)? Super, to potřebujeme. Bez platné vyhlášky 50 §7 to nejde, o máš zkušenosti v oboru montáží a vedení montážních skupin? Super, bez toho by to ani nešlo, o orientuješ se a umíš číst v projektové dokumentaci? Fakt super, o baví tě učit se nové věci? Super, hledáme tebe, o máš řidičák? A nějaký ten kilák v kolech? Super, ne každá zakázka je za rohem, o kamarádiš se s MS Office? Super, ale neboj ajťák být nemusíš, , Kde se budeš pohybovat: Přelouč (zakázky jsou realizovány po celé ČR i zahraničí), Nástup: ihned/po dohodě., , A co ti na oplátku nabídneme my?, o za málo peněz hodně muziky - to u nás rozhodně neplatí, o povyskočit na pódium klidně můžeš - vůdce smečky z tebe může být, o ovoce k snídani, oběd skoro zadáčo a nanuk jako dezert každý den, o noťas a chytrej foun taky dostaneš a můžeš si to brát klíďo i domů, o služební káru se kterou můžeš jezdit i domů a kiláky v týdnu platíme my, o kopec srandy na firemních akcích, kterých není fakt málo - účast na rockových festivalech povinná, o kapr a šáňo před tím, než si odejdeš válet šunky mezi placeným vánočním volnem, , , První kontakt telefonicky (v pracovní době 8:00 - 16:00) nebo e-mailem.. Pracoviště: S u m o s.r.o. - provozovna, Pardubická, č.p. 1400, 535 01 Přelouč. Informace: Lucie Havelková, +420 605 248 049. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 25 000 Kč Mechanici klimatizací a chladicích zařízení Mechanik/mechanička chladících zařízení. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Dražkovice. , Náplň práce: montáž chladicích zařízení ve výrobě, oživování a uvádění do provozu. , Požadujeme: vyučení a praxi v oboru, svářečský průkaz, odborná zdatnost. , Nabízíme zajímavou a perspektivní práci ve stabilní společnosti, motivační odměňování, odborný rozvoj a další výhody dle výsledků. , Životopisy prosím zasílejte na e-mail: prace@kas.cz, do subjektu zprávy prosím uveďte text: Chladírenský mechanik.. Pracoviště: K a s, s.r.o., 533 33 Pardubice 23. Informace: personalista, . Výroba - Výroba Technici elektronici přístrojů, strojů a 20 000 Kč Technici projektanti, konstruktéři v ostatních průmyslových oborech Samostatný projektant/ka - Designer TZB, práce s PC a CADu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Místo výkonu práce Pardubice. , Nástup možný IHNED. , Požadujeme: SPŠ/VŠ stavební , SPŠ/VŠ strojní, nejlépe obor konstrukce, základní znalost práce s PC a samostatná projekce v CADu , Možný nástup bez zkušenosti v oboru a možnost doplnění vzdělání. , Nabízíme: získání zkušeností v oboru, flexibilní pracovní doba, dobré platové podmínky, hodnocení úměrné výsledkům odvedené práce, perspektiva vzdělání, vlastní rozvoj, moderní office a kvalitní kolektiv, Zaměstnanecké výhody: Telefon, obědy zdarma, 25 dnů dovolené,3dny sick day, První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Digitronic cz s. r. o. - pracoviště, Za Pasáží, č.p. 1429, 530 02 Pardubice 2. Informace: Michaela Adamírová, +420 608 970 290. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 20 000 Kč Reklamační referenti Technik/technička kvality. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce Holice. , Požadujeme čistý trestní rejstřík. , První kontakt telefonicky (PO - PÁ od 8:00 do 12:00), e-mailem nebo osobně - Vysokomýtská 1104, Holice PO - PÁ od 8:00 do 15:00. Pracoviště: Bv elektronik s.r.o. - provozvona holice ii, Vysokomýtská, č.p. 1104, 534 01 Holice v Čechách. Informace: Lucie Holda, +420 778 714 410,778 714 454.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Spása Hvězdy. Jen o půl bodu

Ilustrační foto.

Dočkal se, má první medaili

Ústí dokonalo obrat v penaltách, uspěl i Převýšov. Živanice zůstávají u dna

Živanice - Trojice regionálních zástupců v České fotbalové lize v sobotu absolvovala další střetnutí - s rozdílnými výsledky. Převýšov slaví plný zisk, Jiskra dva body a Sokol vyšel naprázdno.

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 9 8 0 1 22:4 24
2. AC Sparta Praha 9 7 2 0 19:5 23
3. FC Viktoria Plzeň 8 7 0 1 14:6 21
4. FC Fastav Zlín 9 6 1 2 16:7 19
5. FC Baník Ostrava 9 6 1 2 14:5 19
6. FK Mladá Boleslav 9 4 1 4 22:20 13
7. Bohemians Praha 1905 9 3 2 4 10:12 11
8. 1. FK Příbram 9 3 2 4 14:18 11
9. FK Jablonec 8 3 1 4 11:10 10
10. FC Slovan Liberec 9 2 4 3 9:12 10
11. MFK Karviná 9 3 0 6 14:19 9
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT