Tři prohry v krajské I.A třídě, to tu ještě nebylo. Byl to černý víkend, ale nikoliv tragický. Všichni naši zástupci hráli totiž na půdě soupeřů.

SK Chrudim – Sokol Staré Hradiště 5:2 (3:1). Góly: 5. Veverka, 18. Vágner, 36. Tesař, 62. Wenzl, 65. Lištván – 45. Kouba, 85. Deutsch. „Již třetí zápas za sebou jsme zvládli úvod zápasu a v 18. minutě vedli 2:0,“ pochvaloval si chrudimský trenér Marian Sabol a dodal. „Herně to bylo v pořádku, až na dva momenty, kdy jsme přenechali iniciativu soupeři a ten toho dvakrát dokázal gólově využít.“ Trenér Hradiště Jaroslav Mudroch musel se svými svěřenci zkousnout první prohru. „Věděli jsme, že soupeř je silný v ofenzívě, snažili jsme ho donutit k nakopávaným míčům, což vcelku vyšlo, ale neubránili jsme standardky, některé góly byly polovlastní,“ uvedl Mudroch, ale zároveň upozornil na oslabení kádru, se kterým se Hradiště potýká. „Chyběli nám Götz, Teplý, Pecháček a Vencl, tím jsme ztratili vazby, které mezi hráči jsou. Poprvé v soutěži jsme prohráli, soupeř nás odsunul na třetí místo. Ztráta na vedoucí Žamberk však nenarostla, ten prohrál s Litomyšlí,“ uzavřel trenér Mudroch.

FK Jiskra Heřmanův Městec – TJ Valy 2:0 (1:0). Branky: 16. Večernik, 79. Hlaváč. „Potřetí za sebou jsme vyhráli, to mně těší. Základem byl vedoucí gól po čtvrt hodině hry, další standardky jsme nevyužili. Pojistku připojil ve druhé půli Hlaváč chytrým lobem. Od vyšší prohry zachránil hosty gólman Skalický,“ sdělil domácí trenér Vratislav Rychtera. Valský trenér Tomáš Bolek spokojen však nebyl. „Z naší strany to nebyl dobrý výkon. Kazili jsme přihrávky, chyběl lepší výběr místa, zaostávali jsme v rychlosti. Když se k tomu ještě přidá nedůraz ve vlastním vápně, jsou z toho dva ušmudlané góly a pro nás další nepovedený zápas,“ konstatoval Bolek.

Dolní Újezd – Sokol Moravany 2:0 (1:0). Branky: 7. Čejka z pen., 85. Fulík z penalty. „V Dolním Újezdě body jen ztrácíme. Soupeř šel do vedení gólem z pokutového kopu, ale byli jsme mu vyrovnaným soupeřem i když naše hra nebyla úplně bez chyb. O přestávce jsme si řekli, že přitlačíme, ale najednou to nešlo, sudí Filip změnil způsob řízení utkání a na dostřel branky soupeře nás nepustil. K rozhodčím se zpravidla nevyjadřuji, ale změnu kurzu jsem nechápal, stejně jako druhou, velmi problematickou penaltu,“ sdělil trenér Roman Hendrych.