AFK Horní Jelení
Celkem
16. místo, 15 zápasů, 0 výher, 4 remízy, 11 proher, skóre 12:58, 6 bodů
Doma
16. místo, 7 zápasů, 0 výher, 1 remíza, 6 proher, skóre 8:30, 2 body
Venku
16. místo, 8 zápasů, 0 výher, 3 remízy, 5 proher, skóre 4:28, 4 body
Penalty
Celkem: 2:2, doma: 1:0, venku: 1:2.
Nejlepší střelci
4 – Houžvička, 3 – Pecivál, 2 – Kaňkovský

Ukrojili si velké sousto, co nejde pozřít! Před několika měsíci fotbalisté AFK Horní Jelení slavili úspěch v podobě historického postupu do krajského přeboru. To ale ještě nevěděli, co je v nové soutěži čeká. Škarohlídové by označili jejich dosavadní působení jako velký přehmat a trapas. Soupeřům slouží jako hračka. Dá se říct, že si s nimi dělají, co chtějí. Trenér a obránce v jedné osobě ROMAN HENDRYCH tak musel tuplovaně vstřebávat debakl za debaklem. Někdy by nejraději zalezl do kanálu.

Trenére, jak byste zhodnotil podzimní část na Horním Jelení?
Podzim musím hodnotit jedním slovem: katastrofa!

A jak byste okomentoval letošní krajský přebor jako celek?
Nevím jakou úroveň měl ten minulý ročník, ale za sebe říkám, že krajský přebor má velkou kvalitu.

Jelení má jako nováček nejlepší možnost srovnání obou soutěží. Jaké tedy jsou rozdíly mezi I. A třídou a krajským přeborem?
Hlavně v rychlosti a taktickém myšlení hráčů. To jsou hodně markantní rozdíly mezi těmito soutěžemi.

Před sezonou jste vyslovili jasný a stručný cíl: záchrana. Jenže ta je vám momentálně na hony vzdálená. Ale asi to nebalíte i když to vypadá, že zatím na soutěž nemáte. Co vy na to?
Určitě to nebalíme. Budeme bojovat do posledního dechu. Jestli spadneme, jako že asi ano, tak se chceme ze soutěží rozloučit důstojně. A ne po výkonech, jakými jsme se prezentovali na podzim.
Tvrdili jste také, že jste posílili kádr. Nicméně odchody Dědiče a především Štěpánka byly asi hodně citelné, nemyslíte?
Především jsme nepočítali s tím, že nám Choceň nepustí Seidenglanze. No a také nikdo nečekal, že se hned ve vstupním zápase zraní Rejnuš a do konce podzimu nebude k dispozici. Nebo to, že od třetího kola bude Jozl muset chytat s přetrženým zadním křížovým vazem. Tohle byly hodně velké ztráty.

Los k vám byl v prvním kole nápomocný alespoň v tom, že jste začínali doma. Nesvazovala vám důležitost zápasu před tradičně bouřlivým publikem nohy?
To snad ani ne. Je pravda že jsme začínali doma, ale se silnou Poličkou. Na soupeře jsme prostě neměli herně a ani kondičně.

V dalším kole následovala druhá hladká prohra a vlak týmu začal ujíždět hned od začátku…
V Moravanech se jednalo o hladkou prohru jen podle výsledku. V prvním poločase jsme totiž byli jednoznačně lepší a kdyby nám uznal rozhodčí regulérní gól, tak to mohlo být všechno jinak. Pak jsme ale po mé chybě inkasovali a bylo po nás.

První dva body jste získali ve čtvrtém kole, nicméně už se dole začala vytvářet propast. To by zamávalo i se zkušenějším týmem než absolutním nováčkem, co říkáte?
Po zisku dvou bodů z Třemošnice jsme si mysleli, že to mančaft nakopne. Bohužel opak byl pravdou. Pořád jsme si říkali, že to musíme zlomit, ale nezlomili jsme to…

Na první gól jste čekali do pátého kola, jenže soupeř jich dal šest. Frustrace se musela prohloubit, když dáte tři branky a zase prohrajete. Jak vám bylo?
Všelijak jen ne dobře. V utkání s Lanškrounem jsme vyhořeli v obranné činnosti. Dopředu to bylo tentokráte super, ale vzadu všechno špatně. Ještě k tomu byl na konci prvního poločasu vyloučen náhradní gólman Starec a do brány musel dorostenec Vik. V deseti už to nešlo udržet a zrodil se z toho další propadák.

V dalším průběhu podzimu se chvílemi blýskalo na lepší časy, nicméně více než na remízu jste nedosáhli. Proč?
Třeba v Žamberku jsme mohli klidně vyhrát.V závěru šel Pecivál sám na bránu ale domácí gólman předvedl bravurní zákrok. V Dolním Ujezdě jsme měli vést po půli 4:1 a nikdo se nemohl divit. Nakonec prohrajeme na penalty. Podobné momenty by zkušený mančaft využil a odvezl by si tři body. Ale my ne.

Naopak jste dostávali pořádné rychty. Jenže asi je to lepší než prohrát o gól. Uvažujete stejně?
Víte, v našem případě to není o tom, že je lepší prohrát o gól. My hodinu vydržíme a pak odpadáváme fyzicky. To byl důsledek toho, že v posledních dvou měsících soutěže se nás na tréninku scházelo jen sedm. Ať už z pracovních či jiných důvodů.

Hlavně po velkém derby v Holicích, abyste chodili kanály. Nebyli jste terčem posměšků?
O tomhle zápase se mi mluví nejhůře. Jsem holickým odchovancem a na derby jsem se strašně těšil. Ale tam jsme si uřízli velkou ostudu. Prohra 0:8 pro nás byla ještě milosrdná. Samozřejmě, že posměškům jsme se nevyhnuli. Nicméně, s tím jsme museli počítat. Zasloužili jsme si je a po tomto utkání bych se opravdu nejraději schoval do kanálu…

Jelení se prezentuje doslova tragickou defenzivou s průměrem čtyřech gólů na zápas. Co zatím vězí?
Je to způsobené především tím, že děláme hloupé chyby. Rovněž rychlost hráčů v krajském přeboru je někde jinde než v I. A.třídě. Nechci to však svádět jenom na nás vzadu, bránit musí celý tým.

Podobná slova pasují i na útok Proč máte tak chabou ofenzivu?
Jasně, dali jsme strašně málo gólů, ale ona to není chyba jenom útočníků. Podle mě tam nám chyběla větší podpora od krajních záložníků nebo beků. Když byl u nás Štěpánek, tak nám z pravého halva nahrál na osmnáct gólů. Nikdo po něm žezlo nepřevzal. Bohužel.

Paradoxně jste získali více bodů ve venkovním prostředí. Nenecháváte se doma až moc strhnout natěšeným publikem?
Asi máte pravdu. Doma chceme dát našim fanouškům vítězství a žene nás to dopředu. Jenže většinou to dopadne přesně obráceně. Naši fanoušci by si tři body za podporu co nám dávají, jistě zasloužili.

Nenapadají vás někdy myšlenky, že jste neměli krajský přebor přihlašovat?
Absolutně ne (důrazně). Postup do krajského přeboru byl pro Jelení historický úspěch. Navíc hrát nejvyšší krajskou soutěž pomáhá klukům v dalším fotbalovém růstu. Hlavně nasbírají spoustu zkušeností

Na jednu stranu patří Jelení obrovská pocta, že se do nejvyšší krajské soutěže probojovalo. Na tu druhou slouží soupeřům jako fackovací panák a nositel bodů i vylepšení skóre…
Sami jsme si mysleli, že to půjde lépe, ale nejde. Není problém nakoupit před sezonou pět hráčů, ovšem kde je jistota, že bychom nespadli i s nimi… Touhle cestou jsem jít nechtěl. Vykopali jsme si soutěž se svými kluky ,kteří mají ke klubu nějaký vztah. Tak ať ji hrají oni!
Po dlouhých výjezdech je dobré spravit si náladu v atraktivních derby. Jakou máte motivaci a zápasy pro váš tým náboj?
Každé derby má náboj samo o sobě. A pro nás je hlavní motivací výhra. Samozřejmě se před zápasem objeví nějaký motivační faktor jako lahvinky myslivce. Ale to není až tak podstatné.

Před sezonou jste byl jedním z mála „ochránců" penalt po remízovém konci. Jaký na ně máte názor po patnácti kolech?

Pořád stejný. Pro lidi jsou penaltové rozstřely atraktivní. Myslím si, že druhý bod za výhru na penalty přivítalo spousta klubů s radostí…

Do rozstřelu jste museli jít čtyřikrát s vyrovnanou bilancí. Trénujete penalty speciálně?

Trénovali jsme je asi dvakrát, jinak ne. Penalty jsou spíše o psychice jednotlivce.

Jaký byl nejlepší a naopak nejhorší zápas z pohledu Jelení?
Nejlepší zápas jsme odehráli v Dolním Ujezdě a nejhorší jednoznačně v Holicích.

Jaké máte plány pro jaro a jak jich chcete dosáhnout?
Předně, dojde ke změna trenéra. Tým potřebuje nový impuls a já si rád odpočinu. Vrátí se nám hráči po zranění. Prioritou je důstojně se rozloučit s přeborem. Jestli se objeví byť jen malinká šance na záchranu, tak o ní bojovat do posledního kola…