V tištěném vydání Deníku najdete každý týden od pondělí do středy soutěžní kupon pro dané kolo hry, v níž se tipují zápasy krajských a okresních fotbalových soutěží. Každý týden vyhlašujeme vítěze kola, který dostává sadu plechovek plzeňského piva Gambrinus. Celkový vítěz pak vyhraje v listopadu třicetilitrový sud piva Gambrinus, originální dres české fotbalové reprezentace a navíc: nejlepší tipař v kraji získá skvělou prémii – sázenku od společnosti Fortuna v hodnotě pět tisíc korun a poukázku na vysílání internetové televize Lepší.TV v hodnotě 2500 korun.

V ČEM JE PODSTATA HRY

Soutěžící tipují od srpna do listopadu každý týden výsledky deseti fotbalových duelů, které redakce vypíše. Tipuje se výsledek po 90 minutách hry: 1 = výhra domácích, 0 = remíza nebo 2 = výhra hostů.

JAK SE DO HRY ZAPOJIT

Každý hráč si pro registraci do soutěže musí nejprve zajistit hrací kupon, který najdete v tištěné formě na stránkách Deníku. Na kuponu vyplníte osobní údaje, vystřihnete ho a doručíte na sběrná místa uvedená na soutěžním kuponu. Redakce novému hráči přidělí startovní číslo, které se hráč dozví ve středečním vydání Deníku, kdy pravidelně vychází výsledková listina.

Od dalšího kola pak hráč své startovní číslo vpisuje na kupon. Do hry se lze zapojit kdykoli v průběhu soutěže a stále máte naději i na hlavní výhru. To proto, že body za špatné tipy se odečítají, a náskok soupeřů tak svými lepšími tipy můžete dohnat.

TIP ligu lze hrát také na webu, ale do hry se lze zapojit jenom přes papírový kupon. Internetový hráč si navíc musí na prvním kuponu zvolit čtyřmístný číselný kód, který slouží spolu se startovním číslem jako přihlašovací údaj do webové aplikace www.denik.cz/tipliga.

Kromě osobních údajů hráč na kuponu vyplňuje další důležitá pole: Supertrefu a bonusový kód.

Supertrefa je tip na celkový počet vstřelených gólů v deseti utkáních a jde o pomocné kritérium pro určení vítěze v jednotlivých kolech při rovnosti bodů.

Díky bonusovému kódu pak hráč získává dva prémiové body navíc. Bonusový kód (v každém kole jiný) je kombinací šesti číslic, kterou zadává na tištěný kupon redakce. Tento kód mohou vložit do svého tiketu také hráči na webu. Pokud tak učiní, i oni mají dva body navíc v každém dějství.

JAK SE TIKETY HODNOTÍ?

Za každý správně natipovaný zápas připisujeme dva body, za špatně natipované utkání naopak ubíráme jeden bod. Pokud se některý z vybraných zápasů nesehraje, nedohraje případně odehraje již před víkendem jako předehrávka, nedostanou za něj hráči žádný bod.

SOUTĚŽ TÝMŮ

Šanci na vaši výhru zvyšuje také soutěž tříčlenných týmů. Spolu se svými rodinnými příslušníky či kamarády vytvořte družstvo a porovnejte síly s dalšími družstvy v TIP lize. Stačí, abyste na kupon vepsali do zvláštního pole název týmu.

Na konci soutěže máme pro vítězný tým připravenu rovněž zajímavou cenu: stejně jako okresní vítěz dostane i šampion mezi týmy sud piva Gambrinus.

Kompletní pravidla TIP ligy včetně návodu, jak se do této tradiční hry zapojit, najdete na našem webu www.denik.cz/tipliga.

SBĚRNÁ MÍSTA: : 1. Pardubický deník (tř. Míru 62, 530 02, Pardubice): uzávěrka pátek 16.00. 2. Hostinec U Soudku v Přelouči: jen v 1. kole, uzávěrka čtvrtek 17.00. 3. Herna Bar Konečný v Holicích: jen v 1. kole, uzávěrka čtvrtek 17.00.