„Jdeme do nového ročníku s tím, že chceme toto výročí důstojně oslavit. V předchozích ročnících mi šlo o to, abychom hráli pěkný fotbal a pohybovali se na předních místech tabulky. To se nám kromě jedné sezony dařilo. Letos se netajíme tím, že bychom rádi postoupili do ČFL,“ prohlásil prezident fotbalového klubu Jiří Novák. 

K vysněnému cíli má Živanicím pomoci i partnerství s holdingem Czechoslovak Group (CSG), který se rozhodl fotbalový klub podpořit. Holding navazuje na tradici československé dovednosti v průmyslu a tradiční akce se snaží podporovat i v rámci svých sponzorských aktivit. 

„Uzavřeli jsme dohodu na tři roky, není to jen krátkodobá záležitost. Jedná se o vzájemnou spolupráci, my budeme zase poskytovat náš areál na společenské a sportovní akce,“ upřesnil Novák. 

Další novinky se týkají samotného divizního mužstva. U něj již není trenér Milan Ujec. „Rozešel jsem se s ním korektně, žádný problém jsme neměli. Dvakrát po sobě být druzí je úspěch, ale po dvou letech se mi zdálo, že je potřeba do kabiny dodat nějaký impuls,“ vysvětlil živanický šéf. 

Klub vedl jednání i s chrudimským lodivodem Pavlem Jirouskem, ale nakonec vsadil na místní duo. Divizní tým převzali Petr Doležal s Miloslavem Petrlíkem, který za Sokol Živanice i dříve hrál. 

„Očekávání jsou v Živanicích vždy vysoká. Shodli jsme se na doplnění týmu, zejména o mladé kluky. Tréninková morálka je zatím perfektní,“ uvedl hlavní trenér Petr Doležal. 

Vzhledem k tomu, že brankář Ondřej Volšík je po operaci, přivedly Živanice dvaadvacetiletého gólmana Josefa Ptáčka, který naposledy působil v Kolíně. „Pak přišla dvě mladá letadla. To jsme si představovali, aby nám to podobní kluci oživili,“ dodal k příchodu bratrské dvojice Davida a Filipa Pánkových z Pardubic. V létě ještě přišli zkušený obránce Petr Zdeňka z Kolína a útočník Radek Bukač (naposledy Libišany). 

Z pracovních či studijních důvodů naopak nepokračují Ondřej Novotný, Jan Sůra a David Norek. Záložník Josef Janecký pak upřednostnil nabídku Kolína. „Myslím, že z 99 procent máme kádr uzavřený. Maximálně bychom přivedli ještě jednoho hráče, protože největší problém je s levonohými fotbalisty,“ řekl prezident Novák. 

Živanice doma nastoupí příští středu k utkání druhého kola MOL Cupu proti druholigovému Varnsdorfu. A v neděli 13. srpna již vstoupí do divizní sezony na hřišti Trutnova. 

„Bude tam hodně mužstev, která mohou hrát nahoře, ale to může být naopak naše výhoda. Nemusel by tam být někdo jako Ústí či Olympia, které dominovaly,“ řekl kapitán Ondřej Herzán a k letošním konkurentům dodal: „Pokud budeme zdraví a odevzdávat stoprocentní výkony, tak se nemusíme koukat na to, kdo proti nám bude hrát.“ 

V Živanicích myslí na ČFL, dále už ne. „Dohodli jsme se, že maximum je třetí liga,“ potvrdil Novák, který si přeje přilákat na zápasy více diváků. „Když postoupíme, tak bychom vybudovali umělé osvětlení. Potom bychom mohli hrát v příští sezoně zápasy v pátek večer,“ poodhalil plány.