Nováček Fotbalové národní ligy zdolal Východočechy i podruhé v sezoně. Vyšehrad udeřil po standardní situaci v úvodu druhého poločasu. Na centr Drobílka si šikovně naběhl útočník Madej a těsně před brankářem Frydrychem poslal míč pod břevno.

To hostům k překvapivé výhře stačilo. Pražané vsadili na zhuštěný blok, přes který se Pardubice musely složitě prokousávat.

Jejich plány navíc zkomplikovalo zranění Jana Jeřábka, který po střetu s protihráčem již ve 4. minutě musel po chvíli hřiště opustit. „Chtěli jsme ho tam mít i kvůli rozehrávce. Navíc jsme museli vyplácat jedno střídání, pak jsme mohli reagovat jinak a třeba Honzu vysunout dopředu," poznamenal trenér Jiří Krejčí.

V první půli měl blízko ke gólu Petráň, jenž po centru Fouska mířil těsně vedle. Další šance následovaly ve druhém poločase, kdy na hřiště přišli Kayamba s Niangem. V 70. minutě střela Řezníčka skončila na tyči vyšehradské branky.

„Ve druhém poločase jsme vyvinuli velkou aktivitu a vypracovali si asi čtyři vyložené šance. Pokud je ovšem neproměníme, tak z toho potom je takový malér," uvědomoval si Krejčí.

„Nakonec jsme získali tři body, ale s ohromnou dávkou štěstí. Pardubice nás ve druhém poločase jasně přehrávaly, navíc nám jednou pomohla i tyč," řekl kouč hostů Jiří Novotný.

„V útočné fázi jsme selhali"

V sestavě červenobílých nechyběl na jaře ještě ani minutu, znovu mu patřila levá strana obrany. Pardubický bek VOJTĚCH KAKRDA popisoval útočné trápení i inkasovaný gól.

S Vyšehradem jste prohráli podruhé v sezoně 0:1. Kde hledat hlavní příčinu toho posledního neúspěchu?
Je to stále o tom, co nás trápí už několik zápasů. Neproměníme šance, které máme k dispozici, nebo nevyřešíme dobře předfinální fázi. Naopak když se podívám na naše zápasy s Vyšehradem, tak oni měli dvě šance a dali dva góly. Tedy pokud nepočítám závěr zápasu, kdy už hrajeme vabank. Ale bylo to hlavně o nás, jak my to zvládneme. V útočné fázi jsme selhali.

Další nepříjemnou událostí bylo střídání zraněného kapitána Jeřábka. Jak moc to poznamenalo zápas?
Bylo to příliš brzo, pak máte o jedno střídání méně. Navíc to byl Honza, který tomu umí dát myšlenku i proti takto zhuštěné obraně. S tím si však stejně musíme poradit, což se nám nepodařilo.

V čem jste selhali při inkasované brance?

Nezachytili jsme náběh hráče z prostředku na ofsajdové hranici. Chyba byla hlavně v tom, že jsme ho neuhlídali.

I pro vás jako obránce bylo utkání především o podpoře ofenzívy, protože směrem dozadu vás Vyšehrad neprověřil…
Oni především nakopávali míče dopředu na Strnada, většinu z toho jsme posbírali. Vyšehrad měl vlastně jednu pořádnou šanci, kterou proměnil.