Východní Čechy zažijí svátek. K druhému kolu fotbalového Ondrášovka Cupu míří do regionu dva prvoligové celky. Chrudim se utká s Mladou Boleslaví, Nová Paka s Bohemians 1905. V Pardubicích se navíc rozhoří bitva o právo vyzvat Spartu.


Chrudim – Mladá Boleslav

Chrudimský nováček ČFL dnes na Městském stadionu vyzve obhájce Ondrášovka Cupu a chce svým dílem přispět k dobré fotbalové podívané. „Po letech se v Chrudimi představí prvoligový klub, takže zápas bereme jako bonbonek pro fanoušky a odměnu pro naše hráče i realizační tým. Budeme se snažit o co nejlepší výkon a uvidíme, co nám vysoký favorit dovolí,“ glosuje trenér MFK Chrudim Pavel Jirousek.

Utkání proti Mladé Boleslavi bude pořádně motivující pro chrudimského kanonýra Radima Holuba, který na svých prvoligových štacích působil i čtyři sezony v tomto městě automobilů. Zažil zde i svůj životní zápas, kdy dvěma góly v odvetě Poháru UEFA přispěl k vyřazení favorizovaného Olympique Marseille. „Na působení v Boleslavi rád vzpomínám a pořád tam mám hodně kamarádů. Nejvíce jsem si rozuměl se svým parťákem z útoku Kuličem, Rolkem a brankářem Millerem. Rád bych mu vstřelil gól, ale hlavně se těším na pohodový fotbal. Snad nebude pršet, aby to neodradilo některé fandy,“ zve do hlediště Radim Holub.


Nová Paka – Bohemians 1905

Pro jediného zástupce Jičínska v divizi to je velký svátek. Klub žije přípravami utkání již několik dnů. „Museli jsme zajistit sektor pro fanoušky soupeře, kteří přijedou Bohemku povzbudit. Pojedou dvě pokladny a bude omezen provoz v okolí Letního stadionu v Jírových sadech,“ říká sekretář novopackého oddílu Petr Ježek.

A co hráči? To vystihl Josef Hloušek, kouč Nové Paky, který působil v Bohemce jako trenér v sezoně 1988 až 1992 a potom ještě 1995 – 1996. „Jsem realista. Bohemka nic nepodcení, jak znám Pavla Medynského. Proto si myslím, že je to zápas, který by si měli užít hlavně příznivci novopackého fotbalu, veřejnost, ale také hráči, vždyť přivítáme momentálně třetí mužstvo prvoligové tabulky. Je to určitá odměna, není to každý rok. Hráči by si to měli užít, a to bez nervozity.“

V Nové Pace se tedy mohou těšit na Nešpora či Bálka, střelce branek Pražanů, kteří v neděli dokázali porazit aspiranta účasti Ligy mistrů Viktorii Plzeň. A příznivci by jistě ocenili, kdyby některý z rychlonohých nováčků v mužstvu prošel obranou Bohemians a dokázal překonat Sňozíka.


Pardubice – Letohrad

Kdo vyhraje, přivítá Spartu. To je motivace jako hrom. „Takový zápas je vždycky velkou reklamou pro klub a pro hráče velkým zážitkem. Navíc by si pardubický divák takového soupeře zasloužil,“ říká trenér vloni třetího týmu ČFL Martin Svědík. Co se mu ale moc nezamlouvá, to je termín utkání – tři dny před startem třetí ligy: „Moc šťastné to není,“ mračil se. „Termín je trochu netradiční, to je pravda,“ přidává se jeho letohradský protějšek Jaroslav Veselý. „Ale hráči mají vždycky radši, když je místo tréninku zápas. Pohár se dá brát i jako generálka na soutěž, záleží na každém trenérovi, jak to pojme. Sám jsem zvědavý, jak se na nás pohár v neděli odrazí,“ poznamenal trenér Letohradu.