Časovaná bomba? V jejich případě se ale dá mluvit o časové bombě… Holice druhou sezonu „lákají" své soupeře na úvodní výkop v sobotu patnáct minut po desáté. To vyžaduje brzké vstávání. No a pokud jsou v týmu protivníka hráči, kteří směnují, tak pomyslná bomba tiká v jejich neprospěch. Přesně to se děje v Přelouči. Někteří borci mašírují v pátek na noc do práce. Moc toho nenaspí a pak, aby si do Holubova města vzali kleště na přeskřípnutí toho správného drátku…

Nováček zatím figuruje v tabulce výše, nicméně favoritem zůstávají domácí. Jistě je naladila vysoká výhra na trávníku letohradského béčka. Přelouč naposledy zdolala Moravskou Třebovou.

Na venkovní kolbiště zamíří zbývající dva zástupci našeho okresu. V lepším rozpoložení se nachází pardubické béčko. Juniorka zavítá na půdu Třemošnice a v Železných horách by pro ni nemělo být science fiction rozšířit zatím stoprocentní sbírku.
Papírově pekelnější pozici mají Moravany. Po druhé domácí prohře, kterou jim připravila Choceň, zajíždějí na horkou půdu. Lanškroun je známý tím, že před svými fanoušky body nerozdává.

Sobota 10.15: SK Holice (7., 5 b., 8:5) – FK Přelouč (6., 7 b., 5:3).
Václav Velinský, trenér Holic: „Po kvalitním výkonu v Letohradě, bychom chtěli odehrát stejný zápas také před vlastními diváky. Čeká nás nováček soutěže, který se prezentuje solidní obranou a příkladnou bojovností. Ale hrajeme doma a už nechceme rozdávat body!"
Václav Slavík, trenér Přelouče: „Zajíždíme na půdu jednoho z favoritů soutěže, tak doufám, že se nám nerozklepou kolena. Chtěl bych, abychom opět předvedli zodpovědný výkon. No a po zápase se ukáže, na co to stačilo. Bohužel máme už dva zraněné hráče. A co nám vůbec nesedí, je čas, kdy se utkání hraje. Někteří kluci musí v pátek na noční směnu a hrát hned dopoledne není ideální. Koneckonců ani já se tohoto mače nemůžu z pracovních důvodů zúčastnit. Snad to zvládneme a nebudeme se muset za svůj výkon stydět."
Tip Deníku: 1

Neděle 17.00: ŽSK Třemošnice (15., 0 b., 2:7) – FK Pardubice B (1., 9 b., 11:1).
František Kovárník, trenér Pardubic B: „Sezonu jsme rozehráli výborně a v tomto utkání bychom to chtěli potvrdit. Se sestavou problém nemáme a na utkání v pěkném prostředí se těšíme. Přesto na některých postech dojde ke změnám."⋌Tip Deníku: 2

Neděle 17.00: TJ Lanškroun (8., 5 b., 5:5) – TJ Sokol Moravany (10., 3 b., 3:4).
Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „Máme opět co vracet našim fandům po domácí smolné prohře. I když jedeme na horkou lanškrounskou půdu, chceme bodovat. Určitě nám bude chybět marod Veselý, po dovolené se již zapojili k týmu Novák a Pištora. Nejen z těchto důvodů nastanou změny v sestavě."
Tip Deníku: 0