Oba zástupci Pardubicka hrají doma. V sobotu dopoledne Pod Vinicí vedoucí celek divizní tabulky FK změří síly s Hradcem Králové B a jedenácté Živanice doma přivítají poslední Převýšov. Body by měly zůstat doma, ale zejména na „Tesle“ to vůbec nebude jednoduché.

DIVIZE


FK Tesla Pardubice (1. místo, 22. bodů) – FC Hradec Králové (8. místo, 14 bodů). Sobota v 10.15 hodin.

Derby východních Čech. V minulosti se domácím proti hradecké rezervě většinou nedařilo. Oba soupeři ale mají v tabulce rozdílné postavení. Pardubický celek te´d čekají soupeři z horní poloviny tabulky. V minulém kole prohráli v Letohradě 0:2, Hradec B remizoval doma s Ústí nad Orlicí 1:1, když bod zachrańoval až v závěru utkání. Střeleckou produktivitu mají oba soupeři srovnatelnou, svěřenci trenéra Martina Svědíka však inkasují méně branek. Bude to fotbalová bitva, možná o jediném gólu. V prestižním derby by však měla být v hledišti patrná masívní divácká podpora.

DIVIZE

Sokol Živanice (11. místo, 10 bodů) – SK Převýšov (16. místo, 4 body). Sobota v 16 hodin. Oběma týmům se v posledních kolech výsledkově nedaří. Navíc ostudné vystoupení asistentů Vnuka a Čížka v Chrudimi, kteří svými chybnými výroky při neuznaných živanických gólech R. Holuba a na druhé straně uznání ofsajdového prvního gólu domácího AFK se neslavně podepsali na výsledku utkání. To potvrdil i videozáznam. Nicméně to by měla vyřešit příslušná Komise rozhodčích, uvidíme, jaký postoj k tomu zaujme. Výsledek zveřejníme. Živanice sehrály v týdnu výtečně 60 minut pohárového duelu s Jabloncem. Věřme, že se hráči rychle zregenerují a proti poslednímu celku tabulky podají takový výkon, který jim zajistí tříbodový zisk.