Začátek jara ve znamení sobotní záplavy gólů

Pardubicko - Okresní přebor: Úvodní dějství tohoto roku nabídlo pět nerozhodných výsledků a střelecká představení. V Dašicích viděli devět branek

18.3.2013

Mikulovice – Nemošice 3:3Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Tomu se říká budíček ze zimního spánku. Střelci v nejvyšší okresní soutěži důkladně oprášili kopačky a začali se prosazovat hned od prvního jarního kola. V žádném ze šesti sobotních duelů nepadly méně než čtyři branky. Až v nedělním střetnutí v Ostřešanech zůstala kolonka střelců prázdná. K tomu pět remíz, ze kterých nejvíce poutá pozornost výsledek 4:4 v utkání Újezd – Dříteč. Tam domácí hráči vyrovnali v devadesáté minutě.
Do čela tabulky se po výhře  posunuly Mnětice, ale zápas jejich konkurentů mezi Rohovládovou Bělou a rezervou Přelouč byl odložen.

Mnětice – St. Mateřov 3:1
Domácí hráči měli po celý zápas herní převahu. Jako první se prosadil až po změně stran nejlepší střelec přeboru Moravec. Další branky přidali Doležal a Vafka, za hosty snížil v závěru Vašíček.
Fakta – branky: 53. Moravec, 59. Doležal, 77. Vafka – 88. Vašíček. Rozhodčí: Hamrník,   žluté karty 1:1. Diváků: 30. Poločas: 0:0. Mnětice: Jahelka – Balog, Hájek, Hutla (46. Vafka), Hašek – Hanovec, Doležal, Závorka (88. Turek), Vácha – Tláskal (77. Hurta), Moravec. Starý Mateřov: Procházka – Meduna, Mynka, T. Holek, Janeček – Zezula, Fenyk, Křížek, Ždárský (70. D. Holek) – Klíma, Vašíček.

Mikulovice –  Nemošice 3:3
Utkání začalo minutou ticha za tragicky zesnulého hráče Jiřího Maivalda. Potom se Mikulovičtí vrhli do zápasu, ale jejich tři vyložené šance vychytal Jirouš. Jen ve 29. minutě nestačil na zakončení Štěpána. Po přestávce se hosté zlepšili, nebezpečí stále hrozilo i ze strany domácích. Dvě minuty po přestávce využil P. Vencl Plesingerovu přihrávku. V 72. minutě snížil po samostatné akci střídající Linha, ale Plesinger vzápětí dotlačil další míč za Jiroušova záda. Pak chybovala mikulovická obrana a Linha trestal svým druhým gólem. V 84. minutě přišlo vyrovnání, kdy po trestném kopu Marek Večeřa poslal míč hlavou do šibenice.
Fakta – branky: 29. Štěpán, 47. P. Vencl, 75. Plesinger – 72. a 79. Linha, 84. Marek Večeřa. Rozhodčí: Syrůček. Bez karet. Diváků: 80. Poločas: 1:0. Mikulovice: Těšínský – J. Vencl, Křivka, Karlík, Hromek – J. Hyxa, Valský (76. P. Hyxa), P. Vencl, Svoboda (80. Soukup) – Štěpán (87. Marek), Plesinger. Nemošice: Jirouš – A. Týnek, Marek Večeřa, Meduna (46. Michal Večeřa), Kreml – Ulrich, Novotný, Polanecký (55. Linha), Libánský – Vítek, Granec.

Újezd – Dříteč 4:4
Domácím se povedl úvod zápasu, ale kromě gólu T. Bendíka další šance nevyužili. Pak se se štěstím prosadili hosté a postupně převzali taktovku nad utkáním. Druhou půli zahájil Újezd opět náporem a během deseti minut vyrovnal. Dvě minuty před koncem přiblížil Jelínek hosty ke třem bodům, ale domácí stihli odpovědět. Do útoku se vysunul kapitán Černý a v závěrečné minutě zajistil Újezdu  bod.
Fakta – branky: 10. T. Bendžík, 46. Hladík, 54. Hataš, 90. Černý – 18. a 22. Kušnír, 38. Pečínka, 88. Jelínek. Rozhodčí: Rambousek. ŽK 1:2. Diváků: 50. Poločas: 1:3. Újezd: Jandák – Firbas, Černý, Rusín, O. Bendžík (25. Vohralík) – M. Rozsévač (67. Huňáček), Jakub Petříček, T. Bendžík, Vosáhlo (87. Šebek) – Hladík, Hataš. Dříteč: Frinta – Štěpán, Klofanda (53. Flídr), Pluhař, Morávek – Haan, Bednář, Spěvák (83. Dibelka), Pečinka (87. Kroupa) – Kušnír, Jelínek.

Dašice – Chvaletice 6:3
Hosté v 8. minutě proměnili penaltu, ale Vomočil o deset minut později hlavou vyrovnal. Chvaletice šly i podruhé do vedení po trefě Sajdla. Domácí vyrovnali a po přestávce si postupně vytvořili bezpečný náskok. V 86. minutě Sajdl korigoval na konečných 6:3.
Fakta – branky: 33., 56. a 84. Vajer (druhá z penalty), 18. a 68. Vomočil, 62. vlastní (P. Doležal) – 8. Brunclík z penalty, 28. a 86. Sajdl. Rozhodčí: Oulický.  ŽK 1:2. Diváků: 70. Poločas: 2:2. Dašice: Kučera – Hora, Šibal, M. Buchtele, J. Šmejda – O. Šmejda, Vajer, Vyhnálek, Cabicar – Polák, P. Šmejda. Střídali: Vomočil, Zamastil. Chvaletice: Vondrák – Wiesner, Vančura, Brunclík, P. Doležal – Roubíček, Grande, F. Doležal, Mařata – Sajdl, Kuch. Střídal: Kredba.

Chvojenec- Přelovice 2:2
Ve 2. minutě domácí Cach nastřelil brankáře, po půlhodině zase Píša kryl pokusy Vohralíka a Kaderky. Pak Burkovič otevřel skóre hlavou po rohu Jedličky. Hned po přestávce Cach zvýšil chvojenecké vedení. Přelovice se nevzdaly a po trefě Khuna vyrovnaly. Deset minut před koncem jim pomohl vlastní gól domácích po rohu Zelinky.
Fakta – branky: 38. Burkovič, 46. Cach – 60. Khun, 80. vlastní. Rozhodčí: Vávra. ŽK 2:1. Diváků: 60. Poločas: 1:0. Chvojenec: Píša – Vrbata, Silbernágl (61. Moravec), Burkovič, Kirchner – J. Pavlíček, Izák (76. Spěšný), M. Jedlička, Nechvíle – Kvart, Cach. Přelovice: Rejduga – O. Šimák, Bidlo, Khun, R. Šimák – Řehák, J. Zelinka, P. Vohralík, Blažek – L. Hladík, Kaderka (80. V. Hladík).

Opatovice – Choltice 2:2
První poločas nabídl po dvou velkých šancích na obou stranách. Skóre otevřel hostující Karlík, ale za pět minut bylo po rychlém útoku a trefě J. Richtera vyrovnáno. V úvodu druhé půle poslal Vandas do vedení Opatovice, jenže v 59. minutě vyrovnal opět Karlík. Další šance Opatovic nebyly využity. Stínem utkání jsou zranění domácích hráčů Blažka a Jánoše.
Fakta – branky: 25. J. Richter, 46. Vandas – 20. a 59. Karlík. Rozhodčí: Kudyn, ŽK 1:2. Diváků: 50. Poločas: 1:0. Opatovice: Mergl – Jičínský, Voříšek, Svoboda, Valenta – R. Jánoš, Nosek, Slavík, Blažek – Bartoníček, Vandas. Střídali: J. Richter, Bíro. Choltice: Zářecký – Jiří Kohoutek, Korbel, Kratochvíl, Jan Kohoutek – Mach, Kaluža, Urbanec, Hovorka – Hlaváček, Karlík. Střídali: Chmelař, Knapík.

Ostřešany – Roveň 0:0
Ve větrném počasí se střelci neprosadili. Domácí měli více nadějných šancí, které nevyužili. Hosty dvakrát zachránil  brankář Baláš úspěšnými zákroky na poslední chvíli. Hráči Rovně se k bezprostřednímu ohrožení domácí branky téměř nedostali.
Fakta – Rozhodčí: Svoboda. ŽK 0:4. Diváků: 80. Poločas: 0:0. Ostřešany: Dvořák – Kasal, Krejčok, T. Drábek, Hošek – Novák, Mužátko, Moravec, Vilím – Drbohlav, Dufek. Střídal: Paštyka. Roveň: Baláš – Mládek, D. Král, Šišán, Kašpar – O. Koláček, Vach, Franc, Kaplan – Mile, M. Koláček. Střídal: R. Král.

R. Bělá – Přelouč B  nehráno
Na základě panujících klimatických podmínek a po vzájemné dohodě  obou oddílů bylo utkání odloženo na středu 29. května.

TOMÁŠ RAIS

18.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
Velká pardubická 2017.

Na závodišti bude síň slávy

Mistři světa! Zlato z Tuniska má i Rosůlek

Proměnu z ruiny na národní památku připomene koncert

Pardubice - Dílo, které rod Pernštejnů vybudoval jako výkladní skříň a své mocenské centrum, doputovalo do druhé poloviny 20. století jako ruina.

Okresní přebor: Fotbalová Křičeň si nedělala velkou hlavu

Pardubice - Dalšími zápasy pokračovaly o víkendu okresní fotbalové soutěže. Ve šlágru kola vedoucí celek okresního přeboru druhé Ostřešany absolutně nešetřil.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník bude čtenářům Deníku ve středu od 10 hodin k dispozici v on-line rozhovoru.