Touha rosických fotbalistů bodovat v duelu se Žamberkem byla sice veliká, ale nicméně další bodová ztráta znamená propad až na dno tabulky I.A třídy.


Sokol Rosice nad Labem – 1. FC Žamberk 2:4 (2:2). Branky: 5. a 13. Bekavec (1x z pen.) – 10. Bartoň, 24. Pešek, 75. Šponar, 78. Huška. V existenčním duelu pro domácí padaly góly hned v úvodu. Střelecký účet otevřel v 5. minutě Bekavec z penalty, který potrestal nedovolený zákrok na Pavla. O pět minut později vyrovnal Bartoň, jenž využil své výšky a hlavou skóroval. Zanedlouho se po akci Fikejse dostal k míči Bekavec a svým druhým gólem posunul Rosice do vedení. Vyrovnání Žamberku přišlo opět po centru do pokutového území, tam se nejlépe zorientoval Pešek a z dorážky mířil přesně. Potom se hra zklidnila a hrálo se bez vážnějších šancí. V 75. znamenal rohový kop hostů pohromu pro domácí hráče, Šponarova hlavička zapadla do sítě. Vítězství Žamberku potvrdil kapitán Huška, jenž se tentokrát prosadil střelou z větší vzdálenosti. Rosice klesly na poslední místo a záchrana v I.A třídě se jim vzdálila. „Špatně se mně zápas hodnotí, obávám se, že jsme propásly poslední šanci se ještě zvednout.“ sděluje trenér Václav Krupička a dodává: „Za stavu 2:3 mohl skóre srovnat Fikejs, neuspěl a soupeř ještě jeden gól přidal. Nedokážeme uhlídat standardky soupeře, v závěrech zápasu nám scházejí síly,“ posteskl si trenér Václav Krupička. Ve Valech si přitom nedělá iluze. „Soupeři jde také o záchranu, my celé jaro doplácíme na nestabilní sestavu a tréninkové výpadky mnohých hráčů nám spíž ubližuji. Řekli jsme si, že budeme bojovat až do konce, dokud existuje teoretická naděje na záchranu,“ doplnil Krupička.

Z I. A sestoupí poslední dva, celky, ale podle situace mohou padat i tři celky. Podívejme se tedy na nejohroženější týmy – kdo s kým v závěrečných kolech I.A třídy?

10. Valy – 26 bodů: Rosice nad Labem (d), Litomyšl (v), Choceň B (d).
11. Sokol Morašice – 25 bodů: Staré Hradiště (v), Titanic Srch (v), Dolní Újezd (d).
12. Semanín – 25 bodů: Dolní Újezd (d), Moravany (v), Rosice nad Labem (d).
13. FK Agria Choceň B – 24 bodů: Králíky (v), Žamberk (d), Valy (v).
14. Rosice nad Labem – 22 bodů: Valy (v), Heřmanův Městec (d), Semanín (v).
Teoretickou šanci na záchranu mají ještě všechny týmy, ale Rosice s Chocní B mají nejhorší výchozí pozici

(Tomáš Dvořák, Jaroslav Mach)