Postavit vozovou hradbu, napsat na ni „Zapomeňte, holenkové, že projdete" a 90 minut ji udržet neporušenou. Úkol pro armádu husitů?

Útočníci Sparty
1. David Lafata: Atomovka. Jen se někde objeví a hned rozsévá zkázu. Nemá žádné typické zakončení, zkrátka dává góly. Těží z geniálního výběru místa. Šance, že nastoupí v Pardubicích, je ale minimální.

2. Kehinde Fatai: Rumunsko dělalo psí kusy, aby mohl mít jejich občanství. Vůbec se nedivíte, je rychlý jako trénovaný sprinter, v komunikaci na trase hlava – noha – míč také není žádný problém. Tenhle letní nákup Spartě vyšel famózně.

3. Marco Paixao: Portugalec v posledních dvou letech v Polsku trhal sítě, ale v Česku se zrovna nechytil. Působí dost neohrabaně, jakoby spíš pasoval do fotbalu ze 70. let, kde se tolik neběhalo.

4. Lukáš Juliš: Odchovanec Chrudimi čeká za drahými hvězdami na šanci. Góly dávat rozhodně umí, premiérové trefy v Synot lize se dočkal, skóroval v Plzni.

Ne, takhle zní befel pro dvojici pardubických stoperů před úterní osmifinálovou bitvou Mol Cupu proti Spartě.
Favorit zkusí od 13 hodin Pod Vinicí obranu Východočechů rozdrtit na jemný prášek.

Ondřej Vencl s Filipem Kopřivou tomu musí zabránit. Zkusí ucpat každou škvíru.

„Sparta je jeden z nejlepších týmu v Česku. Ale taky tam hrají lidi jako my. Žádnou speciální přípravu si dělat nebudu," na rovinu říká Vencl. Aby měl z někoho nahnáno? Tak s tím na něj nechoďte: „Strach na hřiště nepatří. Respekt a úcta, že soupeř něčeho s fotbalem už dosáhl, to ano. Strach ale ne."

Proti sobě bude mít ale mnohem vyspělejší armádu než ty, co běžně krotí ve Fotbalové národní lize.

David Lafata je český útočný král, jasná jednička. Pokud se trenér Ščasný rozhodne svůj diamant radši šetřit? Stejně má Sparta co nabídnout. Strach jde z Fataie, Portugalec Paixao se jednou musí probudit a chrudimský mladík Juliš se zase hrozně chce vytáhnout. „Byl bych rád, kdyby David Lafata přijel. Když už tu Spartu máme, tak ať je to se vším všudy, ať tady nastoupí v plné sestavě. Užili bychom si to my i lidi," přeje si Filip Kopřiva.

Nigerijec Kehinde Fatai znamená jen o něco menší hrozbu. A i rychlého afrického zabiják by si pardubičtí stopeři přáli vidět v sestavě: „Že se někdo nedá uhlídat? To není pravda, každý se dá ubránit. Není to ale jenom o nás, půjde o to, jaký výkon podá celé mužstvo. Pokud Spartě dovolíme, aby za nás dávala dlouhé přihrávky, bude to těžké. Ale nemyslím si, že by Sparta byla soupeř, se kterým nemůžeme něco uhrát. Můžeme," bojovně velí Ondřej Vencl.

Jako příklad klidně může sloužit poslední soupeř letenských v Mol Cupu. Favorit se s třetiligovým Královým Dvorem pekelně nadřel. „To jsou pohárové zápasy, může se stát úplně všechno. V minulém kole Sparta taky remizovala a postoupila až na penalty," neskládá zbraně Vencl.

„Jen si myslím, že právě z toho zápasu se Sparta ponaučila, teď do nás půjde v Pardubicích naplno. Nebezpeční jsou u ní navíc prakticky všichni," doplňuje ho parťák Kopřiva.
V úterý po obědě si Sparta bude chtít dát Pardubice jako zákusek. Kopřiva s Venclem se budou rvát o to, aby si favorit klidně kousl, ale vylámal si zuby.