Na podzim si z nich tropil každý „dobrej den.“ Jenže udělat to v jarní části,  rychle by mu řekli na shledanou! Řeč je o fotbalistech Heřmanova Městce. Nováčka, který je na sestupových příčkách, dnes čeká jízda na holickém kolotoči…

Sobota 16.30: TIP DENÍKU - 2
SK Holice (1. místo, 42 bodů, skóre 40:15) – FK Jiskra Heřmanův Městec (15. místo, 10 bodů, skóre 21:45). Na podzim: 5:2.

Týden s týdnem se sešel a vedoucí tým tabulky místo adepta postupu prověří kandidát sestupu. Takže o zápasový náboj je postaráno.
„Vzhledem k tomu, že chceme vyhrávat a prát se o první příčku, tak je to pro nás s Heřmaňákem jako každý jiný. Tedy takový, který chceme vyhrát (šibalsky mrkne). Jedná se o utkání týmů z opačných pólů tabulky. Soupeř bojuje o záchranu a v souboji s prvním nemá co ztratit. Takže může jenom překvapit. Za to my  boji s předposledním týmem můžeme jenom vyhořet,“ přemítá holický trenér Jiří Tesař.  
Heřmanův Městec ztrácí na čtrnáctou příčku propastných osm bodů. Přestože se jarní část stále ještě rozjíždí, v Holicích má jednu z posledních možností trochu se na „sousedy“ v tabulce dotáhnout.

„Osm bodů to ještě není konečná. A kluci z Heřmaňáku to určitě vědí. Stejně jako nám i jim jde o hodně,“ má jasno holický kormidelník.
Nováček krajského přeboru doposud inkasoval nejvíce gólů ze všech týmů. Pro lídra by to mohla být výzva a možnost jak si rozšířit konto vstřelených branek.

„V tomto určitě nevidím žádnou výzvu. Když se podíváme na výsledek Heřmanove Městce proti Svitavám a pak i na výsledek s Chrudimí, tak počet inkasovaných gólů nic neznamená. Od Svitav prohra o gól a s Chrudimí remíza, to jsou podstatné ukazatele, které je třeba brát vážně. Z toho my vychází, že heřmanoměstečtí kluci se určitě budou prát o každý bod,“ zvedá varovný prst Jiří Tesař.
Právě tyto výsledky naznačují, že se tento tým z Chrudimska v jarní části zlepšil. Přesto z vyrovnaných zápasů vytěžil hubený bodík. Heřmanův Městec minulý víkend obral o dva body Chrudim B, tu Chrudim která v prvním jarním kole vyhrála 4:2 v Hlinsku. Výsledek 2:2 zaváněl překvapením.

„Musím přiznat, že mě výsledek překvapil. Sice jsem četl pár řádků o vývoji zápasu, ale na konci utkání byl výsledek 2:2 a takový je fotbal. Doufám, že nám se nestane něco podobného. Už jsem zažil pár nevídaných situací a nechci zažít další,“ podotkl Tesař.
Heřmanův Městec se proti Chrudimi prezentoval hrou na hranici tvrdosti. Fotbalovost chrudimské juniorky kompenzoval bojovností, která místy přecházela v přehnaný důraz. Tento styl nevyhovuje žádnému technickému mužstvu. A tím Holice jsou.

„Slyšel jsem, že hra byla tvrdší a borci z MFK utržili pár šrámů. Nicméně utkání jsem neviděl a tak tvrdost hry soupeře nemůžu komentovat. Navíc existují recepty, jak se tvrdým soubojům vyhnout. Na druhou  stranu doufám, že to nebude tak horké, jak se různě psalo či povídalo. Co si ale určitě nepřeji, je zákeřný faul od protivníka, který způsobí zranění některého z mých hráčů,“ konstatoval na závěr Jiří Tesař.