Moc nechybělo a Kunice si z Pardubic odvezly bod. Hloupý skluz ve vápně je ale stál remízu. Vyrovnaný souboj špičkových třetiligových celků skončil výhrou domácího souboru 2:1. Pardubice zůstávají na jaře stoprocentní.

Pardubice – Kunice 2:1
Klíčovým momentem velké bitvy bylo zranění kunického útočníka Tafata. Místo něho se na ploše objevil hromotluk Šilhan a za deset minut pobytu na hřišti stačil udělat pěknou paseku.

Útočnou snahu svého celku třikrát zbořil neohrabaným faulem, v 86. minutě navíc způsobil hotovou kalamitu.
Ve vlastním pokutovém území sestřelil skluzem Hundáka a rozhodčí Kalenda nařídil penaltu. Tu přesnou přízemní střelou k pravé tyči proměnil Petrus a zařídil pardubickou výhru 2:1. Jakoby vyhlášený třetiligový střelec neměl žádné nervy. Veškerá snaha hostí byla v tu chvíli v tahu.

Kunice přitom mohly v pohodě myslet minimálně na remízu. V Pardubicích ukázaly hodně odvahy. Snažily se dlouho držet míč a rychlými náběhy deptat domácí defenzivu. Přesto inkasovaly jako první.

Nepřečetly domácí signál při standardní situaci.
Jeřábek rozehrál na podél zdi nabíhajícího Kudrnu, ten rychle posunul na Brychtu a Pardubice v 57. minutě vedly 1:0.
Vyrovnáno bylo ale bleskově. Akce po rozehrávce skončila rohovým kopem hostí, ve vápně nastal zmatek a Šmíd nadvakrát dopravil míč do sítě.

Kunice pak chvíli tlačily, obrovskou šanci měl Balšánek, který se zjevil sám před domácím gólmanem Shejbalem. Ten ale předvedl úžasný reflex na čáře a střelu levou nohou vykopl.
Deset minut před koncem se na hřišti objevil Šilhan a s akcie týmu kouče Haška šly rychle k šípku.

Branky: 57. Brychta, 87. Petrus z pen. - 58. Šmíd. ŽK: 0:1 (Kučera). Rozhodčí: Kalenda (Praha). Diváci: 570. Pardubice: Shejbal - Přibyl, Prorok, Šejvl, Norek - Dittrich (67. Hundák), Kudrna (62. Řezníček), Jeřábek, Rešetár (89. Javůrek) - Petrus, Brychta. Trenér Svědík. Kunice: Kučera - Kopta, Hyský, Śmíd, Radoš - Kordiak, Lička (67. Brabec), Balšánek - Tafat (80. Šilhan), Marek (46. Engelmann), Rejhon. Trenér Hašek.

Martin Svědík: „Byl to velmi kvalitní zápas se šancemi na obou stranách. Čekali jsme, že přijede hodně dobré mužstvo, což se potvrdilo, navíc se Kunice posílily ještě o hráče Dukly. Mrzí mě jen, že když vstřelíme branku, necháme si vzápětí dát gól ze standardní situace. Ve druhém poločase vznikala na obou stranách okénka v obraně, bylo cítit, že vyhrát chceme my i Kunice. Strašně si cením toho, že jsme takové utkání dokázali uspět, porazili jsme nesmírně kvalitního soupeře. Bylo vidět, že Kunice vědí, co chtějí hrát a jsou silné na míči. Každá naše ztráta hrozně bolela.“