Můžete ho občas vídat z záložní řadě pardubického „Celticu“. Nicméně jeho funkcionářská role v FK Pardubice je daleko významnější. Působí totiž jako jeho sportovní manažer. Jmenuje se VÍT ZAVŘEL a momentálně před ním stojí velký úkol. Ve středu přijede do Pardubic pražská Sparta a toto pohárové utkání Ondrášovka Cupu je pro celý region velký fotbalový svátek. Nejen proto, že se střetnou vedoucí týmy svých soutěží. Pardubice po čtyřech kolech vévodí ČFL, Sparta pak Gambrinus lize.

Pro sportovního manažera, ale i pro celý pardubický klub je příjezd Sparty významná událost. Souhlasíte?
Nejenom pro klub, ale i pro celý region se jedná o velký fotbalový svátek. Aktuálně jsou Sparta a Plzeň největšími lákadly našeho fotbalu, nic lepšího k nám ani nemohlo přijet. My se na středu těšíme, jsem rádi, že se takové utkání bude u nás hrát, na druhou stranu si uvědomujeme, že náš tým čeká velmi těžké čtrnáctidenní období, kdy se potkáme se silnými soupeři. Ale na zápas samotný se velmi těšíme a uděláme všechno proto, aby diváci byli spokojení a my vše pořadatelsky zvládli. Dá se určitě říci, že to pro Pardubice nebude jen sportovní, ale i společenská událost…

Čeká se velký zájem veřejnosti, což ukazuje i předprodej vstupenek. Co byste chtěl divákům vzkázat?
Ať přijdou našim hráčům fandit a pokud jim to čas dovolí, ať dorazí s dostatečným předstihem a vyhnou se tak větším frontám u vchodů. Nemusejí se bát, že by se na stadionu nudili, notně posílíme kapacitu občerstvení, koupit si budou moci i naše klubové suvenýry. A doporučujeme jezdit na utkání autem jen ve velmi nutných případech, kapacity parkování u stadionu jsou omezené.

Středeční utkání bude vysílat v přímém přenosu stanice ČT4. Byl vlastně někdy pardubický fotbal v televizním přenosu?
Já nejsem zase tak velký pamětník, ale podle toho co jsme zjišťovali a co vím, tak pardubický fotbal ještě nikdy v historii v televizi nebyl. Možná nějaké sestřihy z utkání, ale celý zápas, to bude pro nás premiéra.

Není škoda, že stadion Pod Vinicí má omezenou kapacitu, která byla např. před rokem v utkání se Slavií plně vytížená?
Je zcela pochopitelné, že Pardubice potřebují větší a důstojnější fotbalový stadion. Máme vysoké cíle, chceme hrát vyšší profesionální soutěž a lepší zázemí nám chybí. Tento pohárový zápas jsme ale chtěli hrát v našem tradičním stánku Pod Vinicí a neuvažovali jsme, že bychom se stěhovali jinam. Máme tady sice Letní stadion, který je větší, ale je na něm neudržovaná tribuna, její zázemí i okolí. Bylo by tam moc práce a v tak krátkém časovém úseku, kdy jsme měli jistotu že budeme hrát se Spartou, by se to nestihlo připravit.

Máte nějaký svůj tip na výsledek středečního utkání?
Já bych byl rád, kdybychom uspěli a postoupili, ale pokud bychom měli prohrát, tak třeba jen rozdílem jedné branky. A moc bych rád, aby se naši fanoušci mohli radovat z naší vstřelené branky.

Dá se ale předpokládat, že pohárová soutěž není pro FK Pardubice tou nejhlavnější prioritou…
Hlavní prioritou pro nás i nadále zůstává umístění v ČFL. Cíl daný před sezonou, vybojovat postup do druhé ligy nadále zůstává.

Mapka areálu Vinice
Fanoušci do střehu: několik dobrých rad

Kolik stojí vstupenky na Spartu?
Ceny vstupenek jsou vyšší, než na vystoupení FK Pardubice v ČFL a na rozdíl od „běžných“ utkání budou rozděleny ne do dvou, ale do tří kategorií. V místech pod hlavní tribunou totiž vyroste montovaná tribuna se cca 600 místy k stání. Na hlavní tribunu, která je jediná k sezení, nicméně z její kapacity zbude jen několik míst, je vstupné 380 Kč, na montovanou tribunu je vstup za 220 Kč, na ostatní místa stojí vstupenky 160 Kč. S kupónem z tohoto vydání Pardubického deníku ušetříte 20 Kč.

Kdy a kde koupit vstupenky?
Vedení pardubického klubu připravilo pro fanoušky možnost zakoupit si vstupenky na utkání s předstihem. Předprodej probíhá od víkendu až do středy v pokladně stadiónu Pod Vinicí. Otevírací doba je v úterý od 9:00 do 17:00 hod., v den utkání, tedy ve středu, bude otevřeno od 9:00 do 12:00 hod, dále pokladny zahájí provoz dvě hodiny před utkáním.

Autem? Raději ne…
V rozhovoru to zmínil už i sportovní manažer klubu Vít Zavřel. Pokud jste z Pardubic, prověřte raději kvality městské hromadné dopravy. Stadion Pod Vinicí nemá dostatečnou parkovací kapacitu, a tak při očekávané velké návštěvě i pro vás bude rychlejší, když své auto necháte doma. Pokud nemáte možnost dopravit se na zápas jinak, parkovné v areálu Pod Vinicí stojí 50 Kč.

Přijďte včas!
Výkop je stanovený na 17:00 hod., ale jistě tušíte, že dorazit na stadión jen o několik minut dříve znamená, že přijdete o úvodní část utkání… Přijít dřív znamená vyhnout se frontám u pokladen a turniketů, navíc vám v případě včasného příchodu zbývá prostor na občerstvení, které bude ze strany pořadatelů připravené v dostatečné míře.

Pomozte Fan klubu FK Pardubice
Středeční vystoupení pardubických fotbalistů proti Spartě Praha bude bitvou nejen na hrací ploše, ale i v hledišti. Nemáme teď pochopitelně na mysli konfrontaci fyzickou, nýbrž souboj hlasivek. A tak Fan klub FK Pardubice, který zatím není nejpočetnější, ale v ČFL rozhodně patří k nejlepším, rád přivítá vaší podporu. Při utkání se Spartou ho najdete pod hodinami na pardubickém stadiónu a jeho členové rádi přijmou vaší hlasitou pomoc, případně se s vámi domluví na vstupu do jejich řad!

(rk, zz)