Zbytečná prohra béčka Pardubic, jasné vítězství Živanic

Pardubice - Zápasy 23. kola pokračovala o víkendu fotbalová Divize C. Zatímco v tabulce druhé Živanice s přehledem splnily roli favorita, pardubická rezerva nečekaně zaváhala na domácím hřišti.

30.4.2017

FK Pardubice B - FK Letohrad 1:2 (0:1).
Fakta - branky: 72. Prokopec - 23. Kabourek, 67. J. Štěpán. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Hocek (Matoušek, Kvaček). Delegát: Kabyl. Diváků: 80. Sestavy - FK PCE B: Hrnčíř - Přibyl, Pospíšil, Jedlička, Zelenka (76. F. Pánek) - Mužík, Kovář, Prokopec, Jirka (66. Gašpar) - Fusek, Barbarič (62. D. Pánek). LETOHRAD: Ehrenberger - Macek, Vaniš, Kail, P. Štěpán - Konečný (82. Slodičák), J. Štěpán, Tichý, Procházka (66. Černohorský) - Kabourek (89. Pokorný), Čada (85. Krystl).

Na hlavním hřišti Pod Vinicí přivítala rezerva Letohrad a po prohře 1:2 si zbytečně zkomplikovala klidné dohrání jarní části, když ztratila již čtvrtý jarní domácí zápas z pěti odehraných…

Již v sedmé minutě se do šance dostal Kabourek a Hrnčíř srazil míč nad branku na roh. V 19. minutě to byl znovu Kabourek, který utekl domácí obraně a orazítkoval tyč! Ve 23. minutě se stejný hráč dostal již do třetí šance a tu už proměnil - 0:1. Pardubičtí hráli komplikovaně a bez finální fáze, proto se šlo do kabin za těsného vedení Letohradu.

Do druhé půle domácí přidali a v 52. minutě měl po centru Mužíka na hlavě vyrovnání Prokopec, ale Ehrenberger zázračně míč vyrazil. Pardubičtí šli za vyrovnáním, ale v 67. minutě přišel ojedinělý brejk hostů, na jejímž konci byla gólová hlavička J. Štěpána - 0:2. Za tři minuty mohlo být úplně hotovo, ale Mackovu střelu Hrnčíř vyrazil na roh. V 72. minutě se konečně zrodil gól pro domácí, když se po centru Fouska tentokrát hlavou přesně Prokopec trefil - 1:2. Poté začala stíhací jízda rezervy za vyrovnáním, ale nepřesnost ve finální fázi a zdržovací taktika hostů nakonec k žádné změně skóre již nevedla.

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Jsme zklamáni z výsledku i výkonu. Opět jsme doma naprosto zbytečně ztratily body. Chybělo nám více bojovnosti a nasazení, měli jsme zdlouhavou rozehrávku, čímž jsme dávali Letohradu možnost srovnat se do bloku, který se nám nedařil překonat. Navíc jsme si liknavě počínali v obraně, čehož hosté využili k dvougólovému vedení. Poté jsme sice snížili a šli za vyrovnáním, ale náš závěrečný tlak hosté ubránili všemi dostupnými prostředky."

Jiří Valta, trenér FK Letohrad: „Čekal nás těžký soupeř, navíc posílen. Nechtěli jsme s ním závodit, ale hrát ze zabezpečené obrany a využívat brejky. To se nám jednou podařilo. Ve druhé půli domácí ještě přidali, podržel nás dvakrát Ehrenberger. My využili další brejk. Poté jsme se dostali pod obrovský tlak, soupeř snížil. Chválím celé mužstvo za obrovské nasazení."  (ašo)

TJ Sokol Živance - FC Přední Kopanina 4:0 (3:0). Branky: 8. Petrus, 13. Ferčák, 15. Janecký, 83. M. Ujec. Rozhodčí: Babka - Kouba, Šimek. ŽK: 0:2. Diváků: 100. Sestava - ŽIVANICE: Volšík - Buriánek (60. Novák), Ferčák, Motyčka, Novotný (78. Norek) - Polák, Gorol (82. Trupl), Herzán, Janecký (63. Hundák) - Petrus (69. Ujec), Kakrda.

Domácí svého soupeře zaskočili, když v úvodu utkání v rozmezí od 8. do 15. minuty třikrát skórovali. Nejprve po centru Herzána se střelecky prosadil Petrus, poté po centru Novotného navrátilec na hrací plochu Ferčák hlavou zvýšil na 2:0 a o dvě minuty později se střelecky prosadil Janecký - 3:0. V 19. minutě poprvé zahrozili hosté - trestný kop Urbana z dvaceti metrů skvěle zneškodnil živanický gólman Volšík. Do konce první půle byli blízko k gólu ještě Petrus a Ferčák.

Po změně stran Petrus orazítkoval tyč, další dva jeho střelecké pokusy neměly správný směr. V 59. minutě mařil technickou střelu Herzána gólman Švarc a v 65. minutě ve vápně fauloval Bláha domácího Kakrdu a sudí nařídil penaltu. Tu však Polák neproměnil, míč poslal mimo gólový terč. Skóre tohoto duelu uzavřel sedm minut před koncem Ujec, když pohotově zužitkoval přízemí centrovaný míč od Kakrdy. Když tři minuty před koncem Ferčák hlavou orazítkoval tyč bylo zřejmé, že brankový účet zápasu již bylo možné podtrhnout.

Další známé výsledky:
Kratonohy - Vysoké Mýto 2:1, Kutná Hora - Chrastava 2:3, Náchod - Turnov 1:4, Ústí nad Orlicí - Dvůr Králové 1:0, Trutnov - Kolín 1:2, Čáslav - Ostrá 2:1

Příště se hraje (24. kolo - sobota 6. května):
Ostrá - Pardubice B, Vysoké Mýto - Živanice, Chrastava - Ústí nad Orlicí, Dvůr Králové - Čáslav, Přední Kopanina - Trutnov, Letohrad -Kratonohy, Kolín - Náchod, Turnov - Kutná Hora.

30.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
Nehoda u Bohdanče skončila zraněním matky s dítětem.
4

Při nehodě byla zraněna matka s dítětem

Utkání 5. kola základní části Kooperativa NBL mezi týmy BK JIP Pardubice a USK Praha (83:67).

Basketbalové Pardubice smetly pražské USK

Únik plynu se nekonal, záchranáři přesto měli práci

Přelouč - Na místě se zdravotníci museli postarat i o miminko.

TOP 09 je ve sněmovně, poslanec Skalický ale mandát ztratil

Pardubice – Prohra s křečovitým úsměvem. Tak hodnotí volební výsledek TOP 09 poslanec Jiří Skalický. Po napínavém sčítání hlasů se sice jeho strana do Poslanecké sněmovny dostala, ovšem sám Skalický ve funkci poslance končí.

Dostali jsme facku, říká šéf pardubické ČSSD Malina

Pardubice – Pochmurná nálada panovala v sobotu ve volebním štábu ČSSD. Strana totiž ve volbách propadla, v kraji získala pouze 7,47 procenta hlasů. V Poslanecké sněmovně tak bude mít za Pardubický kraj pouze jeden mandát. Ten obsadí krajský lídr a dosavadní ministr Jan Chvojka.

OBRAZEM: Co se odehrálo ve volebních místnostech

Pardubice - Fronty před otevřením volebních místností, člen komise agitující pro jednu ze stran, první vhozené hlasy, cestující urna za nemocnými a závěrečné sčítání hlasů. To vše zachycuje naše fotogalerie, jakési malé ohlédnutí za víkendovými volbami do poslanecké sněmovny.