Přelom roku znamená pro fotbalové týmy z ligových, republikových a většiny krajských soutěžích vstup do přípravného období pro jarní část sezony 2008/2009. Pardubický kraj od doby, kdy druholigová licence FK AS musela být prodána do Sokolova pro liknavost při přestavbě stadionu s potřebnými parametry, nemá svého zástupce v I. ani ve II. lize. Nejvýše v letošní sezoně je tak Letohrad, který hraje třetí nejvyšší soutěž (ČFL), ale na jaře bude mít velké starosti, aby soutěž udržel. Pardubický region má tři zástupce ve čtvrté nejvyšší soutěži – divizi skupiny C. Tesla i nováček ze Živanic však jsou po podzimu ve středu tabulky a o postupových ambicích si mohou zatím nechat jenom zdát, Holice jsou poslední a ani posezonní odpočet bodů Kolína jim nedává příliš velké šance na záchranu. Přesto se v roce 2009 v regionu očekává stabilizace hráčských kádrů předních celků a vytváření podmínek pro budoucí návrat ztracených pozic.

DIVIZE: Sokol Živanice: Přípravu povede nový trenér Zdeněk Dujsík, který na podzim vedl hradeckou Olympii, jeho asistentem bude dosavadní trenér Rostislav Macháček.

„Začínáme dnes v 18 hodin v Živanicích. Budeme využívat i umělou trávu v Ohrazenici a o víkendu již sehrajeme první přípravný zápas s hradeckou juniorkou,“ řekl včera trenér Zdeněk Dujsík.

Tesla Pardubice: Hráči se sejdou poprvé ve čtvrtek 8. ledna. Úterky a čtvrtky bude Tesla využívat „umělku“ v Ohrazenici, sérii přípravných zápasů, převážně s netradičními soupeři zahájí 17. ledna a nejprve to bude bude to s třetiligovým Náchodem (hř. Ohrazenice v 16 hodin). Do přípravy by se měl zapojit R. Hudec (na podzim působil v Rakousku). Trenérem zůstává Martin Svědík.

SK Holice: „Do přípravy vstoupíme v úterý 6. ledna, s hráči, kteří jsou SK Holice, současně bude probíhat jednání o dalším osudu hráčů, kteří u nás byli na hostování. Máme vyjednáno deset přípravných, bude to se především silnými soupeři. Žádný turnaj hrát nebudeme, tréninková příprava bude v domácích podmínkách,“ sděluje trenér František Dvořák.

KRAJSKÝ PŘEBOR: Tesla Pardubice B: Příprava začne 15. ledna, úterky a čtvrtky vždy v Ohrazenici na umělé trávě. Trenérem mužstva je nadále Rostislav Němeček.

FC Titanic Srch: Trenérská dvojice Michal Šmíd a Luboš Pilař začíná s přípravou až od 24 ledna.
FK AS Pardubice Příprava začne dnes v Pardubicích, 2x týdně trénink v Ohrazenicích, výběhy v okolí. Trenérská dvojice: Zdeněk Pochobradský a nově i Petr Chocholouš. První soupeřem bude v sobotu Lhota pod Libčany.