Nic na zeměkouli není víc než fotbal. Takto se vyjádřila na vyhlášení Nejúspěšnějších sportovců Orlicka v České Třebové. Vývíjí se závratným tempem, jsou zvýšené požadavky na stadiony, které se stávají fotbalovými arénami. Pardubice jsou nepochopitelnou výjimkou. Nejde o výchovu a podchycení talentů, jde o materiální podmínky tohoto nejmasovějšího sportu u nás, jde reprezentativní městský stánek, kde se bude prezentovat reprezetační tým Pardubického kraje. Připravují se razantní kroky ale to je pořád málo. Přesto nelze přehlédnout, rozvoj v současné době nejsilnějšího klubu, jakým je FK Pardubice A, vedoucí tým divize skupiny C a také FK Slovan Pardubice míří do republikových soutěží. Blíží se jarní odvety a proto fotbaloví fandové již stále častěji „kontrolují“, připravenost nejlepších týmů na Pardubicku na jarní část sezony, ve které se rýsují dva možné postupy do vyšších soutěží, které by za účasti nejúspěšnějších firem Pardubicka měly nastartovat obrat k lepšímu.

Program víkendu:

Přípravy: FK Pardubice A – Trutnov (so 16, Ohrazenice), Živanice – Libčany (so 17, Chrudim), Kolín – Živanice (ne 10.30), FK Slovan Pardubice – SK Chrudim (ne 16, Ohrazenice) ), SK Holice – Vysoké Mýto (so 11, hř. v Chocni),

ČPP Pohár Pamako:
Rosice n/L. – Pardubičky (so 12.40), Valy – Choltice (so 14.30), Dříteč – Přelouč (so 16.20), Srch – Sezemice (so 18) – vše hř. Pamako, FK Pardubice B – FK Pardubice SD (so 18), Rychnov na Moravě – Staré Hradiště (so 18, Ohr.). SK Pardubičky B – Újezd (ne 18.10, Hůrka). Sokol Moravany má marodku a tak má o víkendu zápasovou pauzu.

Dřenický pohár:
St. Mateřov - Mikulovice (so 9), Dřenice - Ostřešany (so 10.50), Mnětice - Tuněchody ( ne 9), SKP Pce - Křičeň (ne 10.50) - vše areál Pamako.

Zimní turnaj Ředic: Roveň – Moravany B (so 14), Holice B – Ředice (ne 14).

Výsledky a základní fakta hlaste v neděli od 8.30 do 18 hodin na e–mail: : jaroslav.mach@denik.cz nebo tel. 724 792 227. Služba v red. Deníku ne 9–10 a 17–18.