Jeho čisté konto trvalo dlouhých 536 minut. Živanice mají 10 bodů a jsou dvanácté. Zdá se, že poslední neúspěchy mají na svědomí pohárové zápasy, v nichž si Živaničtí vedou výborně, ale zároveň jim berou síly. Hodně si však slibují od nové posily, exligového Radima Holuba.

ROZHOVOR S RADIMEM HOLUBEM ČTĚTE ZDE

Deváté divizní kolo obsahuje dva zápasy, které jsou klasickým derby Pardubického kraje. Vedoucí Pardubice jedou dnes odpoledne do Letohradu, Živanice již dopoledne do Chrudimi. V živanickém dresu by neměla chybět exligová posila – Radim Holub. Očekává se, že fotbaloví fandové z Pardubicka si tento duel nenechají ujít.


AFK Chrudim (8. místo, 13 bodů) – Sokol Živanice (11. místo, 10 bodů). Sobota v 10.15 hodin.

Hosté v týdnu dostali dvě injekce. Tou první bylo angažování exligového Radima Holuba, druhou pohárový postup s vítkovicemi (1:0) do osmifinále Ondrášovka Cupu. Příští středu doma přivítají prvoligový Jablonec. Bilance minulé sezony? Živanice v Chrudimi vyhrály 2:0 a doma remizovaly 0:0.

Rostislav Macháček, trenér Živanic: „Jednoduché to nebude, ale vše závisí na tom, aby hráči dokázali přistoupit k utkání tak jako v poháru. S Holubem počítám na post útočníka nebo podhrotového hráče. Rozhodnu až dnes. Nejistý je start Mergance.“

Jan Sládek, vedoucí mužstva AFK Chrudim:
„Slabší forma Živanic v posledních týdnech nás nesmí ukolébat, jsme si vědomi kvalit jejich kádru a toho, že se určitě u nás pokusí částečně nahradit předchozí ztráty.“

K souboji Holubů nedojde

Fotbalisté chrudimského AFK (8. místo, 13 bodů) chtějí v dnešním utkání od 10.15 hodin potvrdit minulou výhru 2:0 z Pěnčína i v domácím prostředí, aby perně získané body nepřišly vniveč.

Čeká je však nevyzpytatelný, ambiciozní soupeř, Sokol Živanice, který je sice až na 11. místě s 10 body, ale před sezonou se netajil postupovými ambicemi. Po vcelku solidním začátku soutěže a zejména senzačním vyřazení prvoligové Mladé Boleslavi však Živaničtí začali v divizi klopýtat a prohráli dokonce i na hřišti posledního Českého Dubu a v minulém kole i doma s Novou Pakou.

„Slabší forma Živanic v posledních týdnech nás nemůže ukolébat, jsme si vědomi kvalit jejich kádru a toho, že se určitě u nás pokusí částečně nahradit předchozí ztráty,“ je jasné vedoucímu mužstva AFK Janu Sládkovi.

Vzájemný duel bude však ochuzen o jednu pikanterii. Za Živanice totiž nastoupí čerstvá posila Radim Holub, bývalý hráč Sparty a Mladé Boleslavi, jehož bratr Martin hraje za AFK. Bohužel k bratrskému souboji nedojde, protože domácí fotbalista se zranil při minulém utkání za rezervu.

Ve vzájemné nilanci loňské sezony byli úspěšnější Živaničtí, kteří na hřišti AFK vyhráli a doma remizovali. Nebylo by od věci, kdyby „afrkáči“ tuto bilanci vylepšili…

OEZ Letohrad (4. místo, 14 bodů) – FK Pardubice (1. místo, 22 bodů). Sobota v 16 hodin.

Pardubice sedmkrát vyhrály, jednou remizovaly. Zisk 22 bodů je impozantní, skóre 13:2 naznačuje, že tým těží z dobře organizované obranné činnosti. V počtu nastřílených branek jsou oba týmy na tom zhruba stejně, rozdíl je v inkasovaných brankách. Oproti dvou gólům Pardubic inkasoval Letohrad dvanáckrát.

Naposledy se oba celky utkaly v sezoně 2006/07, kdy Tesla v Letohradu zvítězila 2:1, góly Petruse a Večerníka a v posledním utkání sezony Pod Vinicí remizovala 1:1, když do černého se trefil Petrus. Letohrad doma ještě neprohrál porazil Hradec B (2:1), Dvůr Králové (1:0), Velim (2:1) a remizoval s Převýšovem (2:2).

Jaroslav Veselý, trenér OEZ Letohrad: „Na hře našeho soupeře je znát rukopis trenéra Svědíka. Jeho tým zdobí skvělá obranná činnost, která je podepřena výborným gólmanem Shejbalem, který má famózní formu. Jedno je jisté, soupeř k nám přijede hrát fotbal a to by nám mělo vyhovovat… Chybět nám bude dlouhodobě zraněný Stejskal, zraněný J. Adam a Lukeš dostal za vyloučení v Ústí dvouzápasový trest.“

Martin Svědík, trenér FK Pardubice: “Čeká nás zatím nejtěžší soupeř venku, který má ve svém středu řadu zkušených hráčů jakými nepochybně jsou Brendl, Semerák, Vaniš, Adam a Filip, kteří hráli vyšší soutěže. Kvalita Letohradu spočívá zejména v zahrávání standardních situtacích, na které si musíme dát pozor. Jedeme tam sice v pozici lídra tabulky, ale soupeři se na nás o to intenzívněji připravují. Pokud chceme uspět, musíme navázat na minulé kvalitní výkony. Trápí nás však několik absencí – konkrétně Jeřábka, Veverky, Hlaváčka a Chvály.“

(jma, ašo)