Živanice zdolaly svého soka ze špice tabulky hladce 5:0 a upevnily si vedoucí postavení v tabulce. Juniorka FK Pardubice B bodovala v Chocni a ve středeční dohrávce se bude snažit náskok Živanic ztenčit.

Souboj o špici

KRAJSKÝ PŘEBOR:

Sokol Živanice – FK Česká Třebová 5:0 (3:0).

Branky: 27. a 75. Balog, 9. J. Černík, 39. Ferčák, 59. Hrmo.

Živanice sehráli první zápas sezony na domácí půdě a odnesla Česká Třebová, druhý celek tabulky KP. Domácí produkovali nápadité akce a prezentovali se pěknými góly.

Jaroslav Kratochvíl, trenér Živanic: „ Měli jsme výborný vstup do utkání, kterému ráz určila chyba hostí ve středu obrany, kterou potrestal Černík. Vytvářeli jsme si střelecké pozice a myslím, že za dvacet minut to mohlo být 4:0. Bohužel, některé příležitosti jsme neproměnili. Po změně stran jsme poněkud polevili, ale postupně se znovu dostali do hry a pěknými góly završili velice solidní výkon celého mužstva. Vynikli – Gorol, Balog, J. Jedlička, v zadních řadách Ferčák a Hrmo, kteří se prezentovali i pěknými góly.

Bohuslav Sokol, trenér FK Česká Třebová: „Živanice nad všemi týmy krajského přeboru jasně vyčnívají. Uspět s nimi vyžaduje nedopouštět se vlastních chyb a těch jsme se bohužel nevyvarovali. Ještě víc než prohra 0:5 mně mrzí vyloučení Zahálky…“

Zlepšený pohyb

FK Agria Choceň – FK Pardubice 1:2 (1:0).

Branky: 30. Šabata – 56. Kovalina, 68. T. Kakrda.

Josef Krupička, trenér FK Pardubice B: “ Odehráli jsme velmi bojovné utkání, které se odehrávalo převážně mezi vápny. První šanci jsme měli my, po ose Novotný - Rydval - T. Kakrda, ale ten míč do branky ještě neprotlačil. Po půlhodině hry jsem zaspali ve středu obrany a Šabata na dvakrát překonal Žáka. Do druhé půle jsme však zvýšili tempo, náš pohyb dělal domácím velké problémy a zvýšená aktivita přinesla vyrovnání Konvalinou, po centru Novotného. Tento gól mužstvo nastartoval do větších obrátek, domácí jsme již k ničemu nepustili a náš tlak korunovali druhým gólem, kdy po centru Buriánka hlavičkoval Vanžura, Gerčák míč mířící do branky vyrazil a Kakrda ho poslal za jeho záda. Důležité bylo, že jsme nepolevili a mohli přidat další góly, kdyby Vanžura neminul hlavičkou z pěti metrů branku a po akci Kakrdy neorazítkoval tyč. Zasloužená výhra za výkon, zejména ve druhém poločase a pochvala pro celý kolektiv, který podal kolektivní výkon, z něhož nejvíce vynikli F. Uhlíř, Rydval a T. Kakrda.

Jalový Titanic

TJ Svitavy – FC Titanic Srch 2:0 (2:0).

Branky: 2. L. Urban, 42. Ovad.

Poprvé se domácí představili na svém stadionu i když pouze na „dvojce“. Vědomi si úlohy favorita, vletěli na svého soupeře a ve 2. minutě se změnilo skóre. Trestný kop rozehrál Valta, do vápna si naběhl L. Urban, a ten zblízka překonal Mičjana.

Svitavští se rychlým vedením uspokojili, přestali soupeře napadat. Těsně před poločasem ale přidaly Svitavy uklidňující druhý gól. Na hranici šestnáctky se uvolnil Ovad a střelou k tyči prakticky rozhodl zápas.

Rostislav Němeček, trenér Titanicu Srch: „ Po přestávce jsme zvýšili aktivitu, ale v ofenzívě jsme nebyli nebezpeční, dvě střely vyslal na Lampárka jen Škvrňák. Po faulu Mičjana na Ovada, mohli domácí zvýšit vedení, ale gólman Srchu pokutový kop Brůnovi chytil.“

Výhra bez potíží

SK Holice – TJ Lanškroun 2:0 (2:0).

Branky: 4. Englich, 23. D. Velinský.

Základem vítězství byl povedený vstup do utkání.

Luboš Pilař, trenér SK Holice: „V první půli jsme hráli dobře a brzy získali dvougólový náskok. Potom jsme se přizpůsobili hře soupeře a prakticky jen kontrolovali získaný náskok. Lanškroun nebyl nebezpečný, k výhře nám stačil jen průměrný výkon.“