Když si totiž srovnáte dva soupeře Živanic, tak zjistíte, že zatímco Rapid Liberec vyznává antifotbal, tak současný divizní šéf se sídlem v Nové Pace nešetří moderními prvky. Na druhou stranu vždy je snazší přeorientovat se z nekopů na techniky… Mladíci z béčka prožijí další maturitu. Tentokráte na půdě Turnova.

Sobota 16.00: TJ Sokol Živanice (10., 10 b., 15:16) – 1. FK Nová Paka (1., 22 b., 27:12).
Vítězslav Rejmon, vedoucí mužstva Živanic: „Na rozdíl od minulého utkání, které jsme zvládli zásluhou morálně volních vlastností hráčů, nás čeká soupeř, který je o dost fotbalovější. Na utkání v Liberci už jsme zapomněli. Na Rapidu bylo nutné urvat tři body a tento úkol jsme zvládli. Jenom doufám, že už se do takového nefotbalového prostředí nikdy nevrátíme. Ale teď už k dnešku. V Nové Pace před sezonou dobře poskládali tým v čele s režisérem hry Blažejem. Také měli z čeho vybírat, když se klub spojil s Novým Bydžovem. Ve svém středu má hráče s vysokými individuálními schopnostmi, kteří je odevzdávají ve prospěch mančaftu. A zatím to funguje. Na jednu stranu jdeme do utkání s pokorou a respektem k celku, který ne náhodou vede tabulku, ale na tu druhou jsme odhodláni získat nějaký ten bod. Sice jsme poskočili na desátou příčku, ale stále si myslím, že tým má na lepší umístění. Jdeme od zápasu k zápasu s cílem pravidelně střádat body. Uvidíme, co vytěžíme z toho dnešního duelu."     
Tip Deníku: 1

Neděle 16.00: FK Pěnčín-Turnov (6., 14 b., 20:14) – FK Pardubice B (7., 14 b., 13:8). Hřiště Turnov.
Jaroslav Míchal, trenér FK Pardubice B: „V nedělním odpoledni nás nečeká Velká pardubická, ale nevyzpytatelný soupeř z Turnova. V jeho mužstvu totiž hraje několik hráčů s ligovými zkušenostmi a bude velmi záležet na tom, jaký prostor těmto ostříleným borcům ve středu pole dovolíme. Je to však velká výzva pro naše mladé hráče, aby si vyzkoušeli, jaké rezervy ještě mají. Nebo naopak jestli jsou již schopni ligistům konkurovat."
Tip Deníku: 1