Radost… Vyhraná derby rozhodla o postupu Moravan i „Celticu" do přeboru. Valy vítězstvím na týmem Slatiňan odvrátily hrozbu přímého sestupu.

Pardubice C Přelouč 4:2

Jiří Pospíšil, zastupující hrající trenér Pardubic C:„První poločas jsme sehráli dle našich představ. Vedli jsme 3:0 a náš výkon měl parametry. Druhý poločas však byl naprosto odlišný. Chyběl nám pohyb, měli jsme moc natažené hřiště, dělali jsme navíc individuální chyby. Výsledkem toho bylo snížení soupeře. Zlobil nás zejména Janecký, ale tři body jsme již uhájili. V zápase rozdílných poločasů jsme tak získaly potřebné tři body k postupu, které byly tím hlavním cílem derby. Ale mohlo to pro nás být v daleko větším klidu…"

Václav Slavík, trenér Přelouče:„Odehráli jsme zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme hráli bojácně a zakřiknutě a po zásluze prohrávali o tři branky. Druhá půle to už byla z naší strany jiná káva. Myslím,že jsme na tom byli lépe fyzicky a začala se nám dařit kombinace. Jen špatná koncovka nás připravila o lepší výsledek. Tím mám na mysli remízu, která by utkání slušela. Jsem rád, že i kluci, kteří nastupují spíše v okresním přeboru jsou schopni odehrát takový zápas. Samostatnou kapitolou byl výkon Janeckého, který si dělal na hřišti co chtěl, až na to zakončení. Ale to jeho i celý tým trápí celé jaro."

St. Hradiště Morašice 5:0

Jaroslav Mudroch, trenér Hradiště:„Výsledek hovoří celkem jednoznačně a my jsme rádi, že nám utkání vyšlo i gólově. Chtěli jsme hodně zmenšovat hřiště, abychom měli dost místa na brejky. Soupeř, který nebyl kombinačně špatný, nám to hlavně v prvním poločase umožnil sám. To bylo pro nás velkou výhodou. Vývoji utkání hodně pomohla úvodní parádní branka Kostky. Jinak se hrál otevřený fotbal, rozhodla kvalita."

Valy Slatiňany 2:0

Jiří Ptáček, trenér Valů:„Věděli jsme, že tento zápas rozhodne o všem. Potřebovali jsme vyhrát a kvůli lepším vzájemným zápasům raději o dva góly. Zápas byl hodně vyrovnaný, rozhodlo proměňování našich šancí. Extrémně důležité bylo, kdo vstřelí první gól. Naší výhru zajistily individuální výkony dvou, tří hráčů. Vyzdvihl bych především výkon Budinského, který pro Valy dýchá. K zápasu si odskočil z německého Lipska, kam se musel vrátit. Fakt před ním smekám. Musím dále pochválit Michka, Kuchtu a gólmana Šutovce. Pomohl nám i návrat Michala Bažanta."

Moravany Živanice 2:1

Milan Bakeš, trenér Moravan:„Důležité utkání mělo svou kvalitu. Od prvních minut se hrál agresivní fotbal s maximálním nasazení na obou stranách před výbornou diváckou kulisou. Nikdo z hráčů na obou stranách si nedovolil nic vypustit. Konečné skóre je zasloužené,protože jsme si připravili více příležitostí na vstřelení branky. Naše defenzíva fungovala výborně a soupeře jsme kromě inkasovaného gólu nepustili do žádné jiné příležitosti ze hry. Pouze dvakrát nám zatrnulo po standardkách, ve kterých jsou živaničtí hráči velmi nebezpeční. Splnili jsme tak první cíl a tím byl postup. Ještě chceme překonat klubový bodový rekord za sezonu v I. A třídě a uhájit první pozici před pardubickým céčkem."

Petr Rejman, trenér Živanic:„To, co připustil rozhodčí za hru to nebyl fotbal, ale španělská korida. Celý zápas se odehrál za hranicemi tvrdosti a slušnosti. Špatné a zcela nepatřičné rozhodování udělalo z utkání všechno možné, jenom ne důstojnou kulisu souboje mužstev hrajících na čele tabulky. Faktem je, že rozhodčí zápas výsledkově neovlivnil, protože chyboval na všechny možné strany. Zápas jednoznačně nezvládl, ale ani jedno mužstvo mu v tom nepomohlo. Kdyby se zápas hrál podle pravidel, tak by dohrávalo na každé straně osm hráčů. O výsledku rozhodl svým výkonem náš gólman, který tentokrát neměl svůj den."

Dolní Újezd Srch 5:1

Rostislav Němeček, trenér Srchu:„Bohužel jsme navázali na výkon s Valy. Zápas to byl jako přes kopírák. Hlavně první půle byla z naší strany katastrofální. Někteří hráči by se měli zamyslet nad přístupem k fotbalu."

(zz, ašo)