Hosté utržili debakl a k tomu ztratili vyloučeného špílmachra Zahálku, což trenéra Bohuslava Sokola mrzelo ještě více. „Živanice nad všemi týmy krajského přeboru vyčnívají. Uspět s nimi vyžaduje nedopouštět se vlastních chyb, a těch jsme se bohužel nevyvarovali,“ byl jinak smířen s porážkou. Domácí kouč Jaroslav Kratochvíl byl spokojen: „Měli jsme výborný vstup do utkání, vytvářeli jsme si střelecké pozice a myslím si, že už za dvacet minut to mohlo být 4:0.“ Ve skutečnosti tomu tak bylo po hodině hry, pátý zásah ještě přidal Balog a domácí znovu potvrdili, že budou v soutěži těžko hledat soupeře.

Mohlo by jím být pardubické béčko, pokud až do konce podzimu udrží nasazené tempo. V Chocni nyní naznačilo, že to není vyloučeno. Z tamního hřiště se tři body cení vždy, tím spíše, když se musí otáčet nepříznivý vývoj. Pardubičtí to trefami Konvaliny a Kakrdy ve druhé půli dokázali.

Dařilo se i dalším týmům z popředí tabulky. Svitavy splnily roli favorita proti Srchu, když skórovaly v úvodu i na konci prvního poločasu a to jim stačilo, neboť Titanic byl v útoku neškodný. Také Holice rozhodly střetnutí proti Lanškrounu v prvním poločase a po dvou vstřelených brankách kontrolovaly situaci. Soupeř je nedokázal dostat pod tlak.

Lanškroun patří mezi šestici týmů, které v dosavadním průběhu soutěže uhrály jednociferný počet bodů. Z těchto zabodovaly pouze Žamberk a Dobříkov ve vzájemném souboji, který nabídl po jednom gólu na každé straně, také dva vyloučené a fotbal odpovídající pozicím rivalů v tabulce.
Dobříkov zůstává poslední, alespoň však bodově dostihl Stolany, které podaly špatný výkon v Poličce.

Výsledek 4:0 hovořil jasnou řečí. Bojovnější projev nabídl SK Chrudim, jenže v souboji nováčků nedokázal odpovědět na vedoucí gól třemošnického Dvořáčka ze 7. minuty a podlehl posedmé v sezoně. Do spodní poloviny pořadí se propadlo už i Hlinsko, jemuž se v posledních kolech vůbec nedaří. Ne, že by nestačilo herně, ale zcela selhává v zakončení. Prohraný zápas ve Vysokém Mýtě byl názorným dokladem.

Krajský přebor pokračuje i tento týden.

Ve středu se dohrávají odložené zápasy Česká Třebová – Srch, FK Pardubice B – SK Chrudim, Hlinsko – Dobříkov a Lanškroun – Stolany, za týden pak Třemošnice – Svitavy. Jistě je na místě otázka, proč je potřeba v amatérské soutěži hrát zápasy ve všední den od 16 hodin. Jak se asi budou dávat týmy dohromady? Jaká bude účast diváků? Pro koho se fotbal vůbec hraje?

POTLESK
Třiatřicet branek nastříleli fotbalisté Živanic v deseti dosud odehraných zápasech. V tomto ohledu nemají v soutěži konkurenci, neboť další nejproduktivnější týmy, Holice a Česká Třebová, jich zatím daly o dvanáct méně. Připočtěme k tomu, že za stejnou dobu inkasovali Živaničtí pouze dvakrát (!) a pak se nemůžeme ani trochu divit, kdo že se nachází na prvním místě v tabulce.

PÍSKOT
Přílišné emoce vzplanuly v závěru první půle utkání Žamberk – Dobříkov. Do sebe se po odpískání pustila dvojice Ulvr – Klapal a rozhodčí vyřešil extempore červenými kartami.