Úterní den bude v této obci na Pardubicku opět malým fotbalovým svátkem. Zdejší divizní fotbalisté totiž budou bojovat o postup do osmifinále Ondrášovka Cupu s druholigovými Vítkovicemi.

Oběma celkům se v příslušných soutěžích příliš nedaří. Vítkovice jsou v druholigové tabulce dokonce poslední. Z devíti zápasů vydolovaly jediný bod a svým soupeřům nastřílely pouze tři góly. V posledním druholigovém duelu prohrály v Praze s tamní Duklou 1:3 (Reinberk). Živanice porazily Dvůr Králové (5:4), ale prohrály v Turnově (0:2) a naposledy doma s Novým Bydžovem (1:2).

„Chybí nám vůdčí osobnost mužstva a proto jsem se dohodl s jedním prvoligovým hráčem a již proti Vítkovicím bychom ho nasadili jako trumf. Bohužel, jednání s příslušným klubem se pozdrželo, a tak vše bude dotaženo až v tomto týdnu. Největším tahákem pohárového zápasu je šance se probojovat do dvoukolového osmifinále s Jabloncem. Dostat se mezi posledních šestnáct týmů, to by byl obrovský úspěch živanického fotbalu,“ sdělil prezident klubu Jiří Novák.

ONDRÁŠOVKA CUP – 3. KOLO: Sokol Živanice – FC Vítkovice (úterý v 16.30 hodin)­.

AKTUALITA

V úterý 16:30 hodin se hraje v Živanicích pohárový duel domácího Sokola s druholigovými Vítkovicemi. V dopoledních hodinách bylo ukončeno jednání o případném posílení živanického týmu bývalým prvoligovým hráčem Sparty Praha Radimem Holubem. Podle slov prezidenta živanického klubu Jiřího Nováka Radim Holub je na zápas připraven, ale zda skutečně nastoupí, o tom se rozhodne až těsně před zápasem.