Živanice se dostaly z minusu

Živanice, Pardubice – Pardubicko vs. Orlicko. Naši zástupci v divizi na hřištích soupeře neprohráli a a vyhráli tak souboj dvou okresů.

29.10.2013

Fotbal - ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Živanice zvítězily 2:1 ve Vysokém Mýtě a pardubická juniorka remizovala 2:2 v Letohradu.
Ze dvou zápasů na hřištích soupeře jsme získali čtyři body, takže musí panovat určitá spokojenost," předesílá živanický trenér Martin Pulpit.
Jeho tým prolomil střelecké prokletí po více než dvě stě minutách. Na konci první čtvrthodiny Gorol chytře prostrčil míč mezi domácími stopery na Klátila a ten poslal hosty do vedení. Těsně před odchodem do šaten domácí vyrovnali, když penaltu po faulu na Kopeckého proměnil Podmajerský.

„Situaci jsme zkomplikovali neuvěřitelnou individuální chybou. Po ní následoval rychlý protiútok, který jsme špatně vyřešili a následoval pokutový kop," říká Pulpit.
Gól do šatny mívá vliv na psychiku, ovšem hosty nijak nepoznamenal. V 58. minutě  Herzán zacentroval na zadní tyč, míč se od brankové čáry podařilo hostům vrátit zpět před bránu a Krejčík z bezprostřední blízkosti skóroval.
„Kromě vítězství mám radost, že jsme v zápase předváděli věci, které jsme nacvičovali na tréninku. Jedna akce byla zvlášť  vydařená. Na jejím konci Novotný přesně nacentroval do šestnáctky a škoda jen, že Rydvalova hlavička neskončila v síti," pochvaluje si

Pulpit, který dodává:
„Pro nás je teď prvotní, že jsme se dostali v tabulce pravdy na nulu.
Pardubické béčko v utkání v obou případech dotahovalo vedení soupeře. V 8. minutě prohrávalo po ztrátě míče ve středu pole.
„V prvním poločase měl hru pod kontrolou Letohrad. Byl aktivnější a vytvářel si šance," podotýká pardubický kouč Jaroslav Míchal.
Po přestávce Řezníček posunul míč na Janeckého, který přehodil vybíhajícího Volšíka. Jenže další možnosti hosté nevyužili  a přišel trest.
„Ve druhé půli jsme převzali otěže utkání. Zjednodušili jsme hru. Hráli jsme výborně kombinačně. Paradoxně jsme ale inkasovali," kroutí hlavou Míchal.
Spravedlnost si vzala své v 84. minutě, když Dostálkův centr si srazil do vlastní sítě Černohorský.
„V poslední desetiminutovce jsme vyvinuli velké úsilí a dotáhli zápas k remíze," má jasno trenér.

Autor: Redakce, Zdeněk Zamastil

29.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
Krajský volební manažer a okresní šéf ČSSD Leoš Malina.

Dostali jsme facku, říká šéf pardubické ČSSD Malina

Jan Mazuch z ODS.

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Hnutí ANO vyhrálo s přehledem i v Pardubickém kraji

Pardubický kraj – Výsledky parlamentních voleb v našem kraji poměrně věrně kopírují celostátní výsledky. Zhruba o procento víc však dostaly od voličů hnutí ANO a rovněž v Pardubickém kraji už tradičně silná KDU-ČSL. Oba subjekty získaly více hlasů na úkor STAN a také TOP 09, které se tu nedostaly přes pět procent.

AKTUALIZUJEME

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO čtyři mandáty

Pardubický kraj - Sečteno je 100 procent volebních okrsků v kraji. Volby do sněmovny vyhrálo hnutí Ano. Stejně jako v celorepublikovém součtu. V Pardubickém kraji má 29,64 procent hlasů. Druhá je ODS a třetí Piráti.

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Pardubický kraj - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR skončily. Ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti a nyní se budou sčítat odevzdané hlasy. Výsledky mají být známé ještě dnes večer.

Pardubice v Třinci prohrály po gólu v nastavení

Pardubice – V posledních vteřinách přišli o bod. Fotbalisté Pardubic po více než měsíci prohráli, když v souboji čtvrtého týmu se třetím podlehli těsně domácímu Třinci. Východočeši své šance v utkání 12. kola FNL neproměnili, na konci utkání pak inkasovali po standardní situaci.